Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy. Wyróżnienie również za przerwanie sharingu w Turku

Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy

Po raz 20. Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy– honorowe wyróżnienia dla funkcjonariuszy policji za sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Doceniono również pracę poznańskiej i turkowskiej policji w sprawie przerwania tzw. Sparingu.

Złote Blachy – to honorowe nagrody Koalicji Antypirackiej, przyznawane od 1998 roku jednostkom Policji w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i ochronie praw autorskich. Koalicję Antypiracką tworzą trzy organizacje: Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA / The Software Alliance. Koalicja Antypiracka powstała w październiku 1998 roku. Jej powołanie było odpowiedzią na panującą w drugiej połowie lat 90.

bezkarność piratów własności intelektualnej w Polsce. Celem Koalicji jest promowanie poszanowania praw autorskich i własności intelektualnej. Aktualnie w skład Koalicji wchodzą: Związek Producentów Audio Video (ZPAV) – reprezentujący producentów fonograficznych, Stowarzyszenie Sygnał – zajmujące się ochroną praw nadawców telewizyjnych oraz BSA / The Software Alliance – organizacja zrzeszająca producentów oprogramowania komputerowego.

Ten rodzaj przestępczości jest jednym z najtrudniejszych. Jesteśmy tym skuteczniejsi im lepiej współpracujemy z innymi podmiotami, służbami, organizacjami. Dziękuję za wiele lat współpracy z Koalicją Antypiracką, za wspomaganie przy realizacjach spraw, ale także za szkolenia, dzięki którym policjanci łatwiej i swobodniej poruszają się w tym obszarze i w swoich działaniach są pewniejsi i skuteczniejsi - powiedział podczas uroczystego wręczenia wyróżnień Paweł Dobrodziej, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu uhonorowano za przerwanie sharingu w Turku, gdzie nielegalną usługę zablokowano dla około 800 odbiorców. Nad sprawą oprócz policjantów z Poznania pracowała także Prokuratura Rejonowa w Turku i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku. Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Wobec nielegalnych nadawców zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze i dokonano zabezpieczeń mienia na poczet grożących kar grzywny bądź wyrównania szkody operatorom. Wśród policjantów, którzy odebrali nagrodę był funkcjonariusz turkowskiej komendy, Marcin Marańda. 

Brudzew: Absolutorium i wotum zaufania z miłości d...
Poszukiwania zakończone. Piotr Grenda odnaleziony
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.