• rodamed strona2 baner

„Kobiety gospodarne i wyjątkowe”, czyli Integracyjne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego

Integracyjne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

Tradycja, tożsamość lokalna oraz gospodarność zostały docenione. Z myślą o wyjątkowych kobietach z powiatu tureckiego zorganizowane zostało Integracyjne Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich. Były kwiaty, muzyka oraz wiele cennych informacji.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 11 marca w Klubie Barbórka. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich przywitał starosta turecki Dariusz Kałużny.

- To wielki zaszczyt gościć Państwa w stolicy powiatu tureckiego. Tym bardziej jeszcze większy zaszczyt i wielkie szczęście, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na moje zaproszenie. Bardzo się cieszę, że właśnie Koła Gospodyń Wiejskich są tutaj razem z nami. Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy szacunku, podziękowania za wasze ogromne zaangażowanie, za waszą pasję, za waszą aktywność dzięki której upowszechniacie tradycję i kulturę polskiej wsi. Rozpowszechniacie tożsamość narodową. Bo czym byłaby polska wieś, polskie społeczeństwo, gdyby nie wasza ogromna aktywność, wasza obecność- mówił starosta Dariusz Kałużny.

Głos zabrał poseł Ryszard Bartosik, który przedstawił miłą niespodziankę zorganizowaną z myślą o wspaniałych Paniach z powiatu tureckiego. Oficjalnie otworzył on konkurs na najlepszą babkę wielkanocną. Jest o co walczyć bowiem zwycięzca otrzyma voucher o wartości 2 000,00 zł.

Prelekcję na temat rejestracji i działalności Kół Gospodyń Wiejskich w świetle nowych przepisów przedstawił kierownik ARiMR w Turku Jan Smak.

-Koła Gospodyń Wiejskich zrzeszały się bardzo szybko i co się okazuje- w Wielkopolsce tych Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowało się najwięcej ze wszystkich województw. Jest ich 827. W powiecie tureckim aż 37, a na dzień dzisiejszy jeszcze kilka czeka na rejestrację. W najbliższych dniach będzie tych kół 42. Dofinansowanie wynosiło w zależności od ilości członków od 3 – 5 tys.zł- informował Jan Smak.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mają wiele pomysłów, talentów oraz pasji. Jedną z nich jest muzyka. Przekonali się tym goście, którzy mieli okazję wysłuchać zespołu Seniorskie Nuty z Władysławowa.

Niespodziankę mieli Panowie, którzy z okazji Dnia Kobiet ofiarowali piękne, kolorowe goździki.
Na wszystkich czekał również pyszny poczęstunek.

Przykona: 500 plus dla sołtysów, czyli diety po no...
Tuliszków: Super Liga Judo w Jordanowie Śląskim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.