Kolejne miejscowości z powiatu tureckiego wypięknieją

Wieś

Do tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” ogłoszonego przy Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zgłoszono 290 projektów. Dofinansowanie do złożony projektów otrzymają 124 wnioski, wśród nich nie zabraknie również tych, które złożone zostały przez miejscowości z powiatu tureckiego. Pieniądze trafią do takich gmin jak Kawęczyn, Brudzew, Przykona, Dobra, Turek i Tuliszków.

Wnioski o dofinansowanie składać można na takie rozwój takich inicjatyw, jak choćby zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę miejscowości czy zachowanie, odtwarzanie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz kultywowanie tradycji społeczności lokalnych. Celem konkursu jest między innymi wsparcie mieszkańców, którzy chcą działać na rzecz rozwoju własnej miejscowości.

Do X edycji konkursu złożono 290 projektów. Wszystkie poddano ocenie formalnej w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 265 projektów. W budżecie województwa na rok 2020 zaplanowano kwotę 3250000 zł na realizację X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Dofinansowania trafią do dwóch miejscowości z gminy Kawęczyn. W Głuchowie wykonanie zostanie zadanie pod nazwą „Zagospodarowanie placu rekreacyjno-sportowego w Głuchowie” (21 tys. zł), a w Ciemieniu powstanie wiata rekreacyjna (30 tys. zł) . Na liście rankingowej znalazły się także Chrząblice (gm. Brudzew) z projektem „Chrząblice chrzanu tradycje” - dofinansowanie w wysokości 13 tys. zł oraz projekt z Brudzewa dotyczący 100-lecia istnienia orkiestry dętej (30 tys. zł). W Chlebowie (gm. Turek) dzięki środkom w wysokości 28 tys. zł zrealizowany zostanie projekt związany z tradycją wypiekania chleba. Dofinansowanie trafi również do gminy Przykona, gdzie w miejscowości Ewinów przeprowadzony będzie remont oraz malowanie elewacji świetlicy wiejskiej (24,5 tys. zł). W Piętnie (gm. Tuliszków) pozyskane środki w kwocie 28,9 tys. zł przeznaczone zostaną na Oczyszczenie stawu oraz zagospodarowanie terenu wokół niego a w Rzechcie zmodernizowana zostanie świetlica wiejska (13 tys. zł).

Urząd Miasta: WIOŚ uważa, ze Starosta może działać...
Trzy kolejne przypadki koronawirusa w powiecie. Ru...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Malanowianka w wtorek, 30 czerwiec 2020 16:33

A wojt i urzedniki z marną skarbniczką na czele nie wiedzieli co zrobić zeby wziąść pieniadze czy im się nie chcialo? Litość buerze na tą miernotę.

A wojt i urzedniki z marną skarbniczką na czele nie wiedzieli co zrobić zeby wziąść pieniadze czy im się nie chcialo? Litość buerze na tą miernotę.
Gość - gość w środa, 01 lipiec 2020 09:41

Zamiast drobnych Malanów wolał grubszą kasę. Wzięli 300 tys.

Zamiast drobnych Malanów wolał grubszą kasę. Wzięli 300 tys.
Gość
piątek, 10 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.