Kolejne ognisko ptasiej grypy, tym razem w Wietchininie

Fot. OSP Kowale Księże

W powiecie tureckim potwierdzono kolejne ognisko ptasiej grypy. Konieczna była całkowita stada młodych kaczek w miejscowości Wietchinin (gmina Turek). Zagazowaniu poddano tam ponad sześć tysięcy ptaków.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wydał zarządzenie dotyczące wyznaczenia stref zagrożenia na terenie powiatu tureckiego, które związane są z wystąpieniem wirusa H5N1. Pierwszy w powiecie tureckim przypadek potwierdzono na terenie Kaczek Plastowych (gmina Przykona). Tam konieczna była likwidacja stada liczącego ponad 16 tysięcy ptaków. Tym razem wystąpienie ptasiej grypy potwierdzono w Wietchininie (gmina Turek).

Po otrzymaniu wyników badań wskazujących na zakażenie wirusem H5N1 zagazowano i poddano utylizacji 6300 kaczek. Następnie zniszczono słomę i paszę, w czym pomogli strażacy z Kowali Księżych.

Kobieta uwierzyła oszustom i wyrzuciła pieniądze p...
Władysławów: Mikołajkowe bieganie w Chylinie już n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.