Kolejne ograniczenie - zakaz wstępu do lasów

Lasy Turek

Lasy Państwowe wydały komunikat wprowadzający tymczasowy zakaz wstępu do lasy. Ograniczenie zastosowane na polecenie premiera obowiązywać będzie do 11 kwietnia.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 i 7 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu - przeczytać można w komunikacie Lasów Państwowych.

Zakazem objęte są lasy, zamknięte pozostają również Parki Narodowe.

Oprac. na podstawie lasy.gov.pl

Co z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej?
Komunikat Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Ola w niedziela, 05 kwiecień 2020 22:46

@Kola
Możesz tego nie wiedzieć ale są miejsca w Turku, a tym bardziej w dużych miastach, że te zbiorowiska są duże.
I rzadko zachowywany jest odstęp 2 m
A jednak ludzie mogą się poruszać. Tylko broń Borze do lasu. Na łąkę też pewnie nie można wyjść - jeszcze zarazi się jakiegoś ptaka
Bareja by tego nie wymyślił...

@Kola Możesz tego nie wiedzieć ale są miejsca w Turku, a tym bardziej w dużych miastach, że te zbiorowiska są duże. :o I rzadko zachowywany jest odstęp 2 m :p A jednak ludzie mogą się poruszać. Tylko broń Borze do lasu. Na łąkę też pewnie nie można wyjść - jeszcze zarazi się jakiegoś ptaka :D Bareja by tego nie wymyślił...
Gość - Kola w niedziela, 05 kwiecień 2020 15:28

To, że w lasach w miejscu gdzie Ty przebywasz pojawia sie mało osób to nie znaczy, że tak jest wszedzie. Możesz tego nie wiedzieć ale są miejsca w okolicy Turku a tym bardziej w okolicach dużych miast, że te zbiorowiska są duże.

To, że w lasach w miejscu gdzie Ty przebywasz pojawia sie mało osób to nie znaczy, że tak jest wszedzie. Możesz tego nie wiedzieć ale są miejsca w okolicy Turku a tym bardziej w okolicach dużych miast, że te zbiorowiska są duże.
Gość - Ola w niedziela, 05 kwiecień 2020 13:55

Wkład władz w walkę w covid19: odkrycie że drzewa przenoszą wirusa- zamknięto parki i lasy
A może zarażę tam dzika?
Lasy są ogromne i przestrzenne. Ludzie mogą poruszać się w bezpiecznych od siebie odległościach. W naszych okolicach ciężko w ogóle kogoś w lesie spotkać o tej porze roku. A szkoda, bo las wiosną + odrobinę słońca to samo zdrowie.
Na ulicach i w sklepach ludzi mogą się mijać w odległościach 2 metry i mniej, a do lasu - nawet samotnie - wejść już nie mogą.
Brawo rząd!

Wkład władz w walkę w covid19: odkrycie że drzewa przenoszą wirusa- zamknięto parki i lasy :D A może zarażę tam dzika?:o Lasy są ogromne i przestrzenne. Ludzie mogą poruszać się w bezpiecznych od siebie odległościach. W naszych okolicach ciężko w ogóle kogoś w lesie spotkać o tej porze roku. A szkoda, bo las wiosną + odrobinę słońca to samo zdrowie. Na ulicach i w sklepach ludzi mogą się mijać w odległościach 2 metry i mniej, a do lasu - nawet samotnie - wejść już nie mogą. Brawo rząd! ;)
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.