Kolejny sukces teatru ,, Makuszaki” na ,,Albertianie”

Makuszaki

8 lutego w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,,Albertiana” 2024. Jego organizatorem od lat jest Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Anny Dymnej ,, Mimo Wszystko” w Krakowie.

W rywalizacji regionalnej we Wrocławiu wzięło udział 8 zespołów teatralnych i 3 solistów, wyłonionych w pierwszym etapie festiwalu. Artystyczne prezentacje zaskakiwały różnorodnością form, nastroju i środków przekazu i były wynikiem długotrwałych przygotowań młodych aktorów.

Nasz teatr ,, Makuszaki” zaprezentował się w pantomimie pt. ,,Od ziarenka do bochenka”. Spektakl był przypomnieniem prac polowych oraz obrazem dawnej wspólnoty wiejskiej. Poprzez inscenizację pantomimiczną, zakończoną poczęstowaniem chlebem, młodzi aktorzy skłonili do refleksji nad istotą pracy i dzieleniem się owocem trudu. Ponadto zachęcili do poznawania i kultywowania tradycji, która uświadamia odwieczną zależność od natury.

Wspaniałe kreacje aktorskie: Szymona Janiaka, Adama Świerka, Julity Komorowskiej, Weroniki Mateli, Gabrieli Kurzawy, Klaudii Synenko, Dominika Świtaja, Wiktora Robaszka i Adama Knopa wpłynęły na werdykt jury, które przyznało naszemu Ośrodkowi III miejsce w kategorii zespół teatralny.Ponadto zdobycie III miejsca w regionalnych eliminacjach XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,, Albertiana” 2024 umożliwia zespołowi ,, Makuszaki” wzięcie udziału w Finale Festiwalu 08.04.2024r. w Teatrze im. J Słowackiego w Krakowie .

Grupę teatralną przygotowały: Elżbieta Kociołek i Beata Szczesiak.
 
Zebranie wiejskie zadecydowało o zmianie władzy w ...
Kolejna akredytacja w ramach programu Erasmus + dl...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w niedziela, 11 lutego 2024 08:00

Brawa dla WSPANIAŁYCH Makuszaków. Powodzenia w Finale Festiwalu.

Brawa dla WSPANIAŁYCH Makuszaków. Powodzenia w Finale Festiwalu.
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.