Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Komitety zarejestrowane – można zaczynać walkę o wyborców

Komitety Wyborcze

Wczoraj (27 sierpnia) upłynął termin rejestrowania komitetów wyborczych. Teraz rozpocznie się zbieranie podpisów pod listami poparcia i walka o wyborców. W z terenu powiatu tureckiego zarejestrowano 24 komitety.

Łącznie Delegatura Krajowego biura wyborczego w Koninie zarejestrowała 281 komitetów wyborczych. To mniej niż w przypadków poprzednich wyborów – wówczas komitetów było 337. Dopiero od dnia wydania przez PKW postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitet wyborczy może m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami, a także prowadzić agitację wyborczą. Listy kandydatów na radnych, osobne dla każdego z okręgów wyborczych muszą zostać zgłoszone w terminie do 16 września (do godziny 24.00). W przypadku tegorocznych wyborów kalendarz jest bardzo napięty – przede wszystkim dlatego, że późno podano datę głosowania. Najpóźniej trzy tygodnie przed wyborami do rąk wyborców muszą też trafić podstawowe informacje dotyczące głosowania.

Do 8 października wyborcy niepełnosprawni mogą zgłosić w gminie zamiar głosowania korespondencyjnego lub przy pomocy nakładek Braille'a. 12 października to ostatni dzień, w którym wyborcy niepełnosprawni i starsi składają w gminie wniosek o głosowanie przez pełnomocnika. 16 października minie termin złożenia wniosku o dopisanie ich spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania w gminie, w której posiada się stałe miejsce zamieszkania. W piątek, 19 października, o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

Oto komitety zarejestrowane w gminach powiatu tureckiego

Komitety zarejestrowane tabelajpg Page2

Tuliszków: ,,Wakacje z Judo’’
Dobra: Festyn Rodzinny „Trzymaj formę, żyj zdrowo”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.