Koronawirus powrócił do powiatu tureckiego

koronawirus

Kilka dni temu turkowski SANEPID podał informację, że powiat turecki jest wolny od osób zarażonych koronawirusem. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. W środę, 3 czerwca, pojawiła się informacja o kolejnej zarażonej osobie w naszym powiecie.


Kilka minut po godz. 10.00 Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu opublikował najnowsze dane związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w województwie wielkopolskim. Na liście nowych przypadków zachorowań znalazła się osoba z powiatu tureckiego.

Jak informują służby wojewody jest to 39-letnia kobieta. Aktualnie jej stan zdrowia pozwala na to, żeby przebywała w izolacji domowej. Jest ona siódmą osobą z powiatu tureckiego, u której stwierdzono zakażenie COVID-19. Sześciu poprzednich pacjentów z tą chorobą uznano już za ozdrowieńców.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2206 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 154 osoby zmarły, a 1319 wyzdrowiało.
Należy nadmienić, że wojewódzwo wielkopolskie jest na drugim miejscu w kraju pod względem wykonanych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. tj. 108 630 testów.

Wsparcie finansowe dla firm w ramach Tarczy Finans...
Boże Ciało się odbędzie, ale bez publicznych proce...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkanka w czwartek, 04 czerwiec 2020 08:56

Dopiero się zacznie piekło . W sklepach bardzo dużo ludzi robi zakupy bez maseczek.
Sklepowe nie powinny takich DELIKWENTÓW obsługiwać i wypraszać . Panie za lady jesteście narażone nikt wam zdrowia nie wróci w razie nieszczęścia . Młodych wirus zaraża nie tylko starszych.
POLAK MĄDRY PO SZKODZIE .

Dopiero się zacznie piekło . W sklepach bardzo dużo ludzi robi zakupy bez maseczek. Sklepowe nie powinny takich DELIKWENTÓW obsługiwać i wypraszać . Panie za lady jesteście narażone nikt wam zdrowia nie wróci w razie nieszczęścia . Młodych wirus zaraża nie tylko starszych. POLAK MĄDRY PO SZKODZIE .
Gość
sobota, 15 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.