Koronawirus: Pozytywny bilans tygodnia

Bilans tygodnia

W tym trudnym czasie przygotowaliśmy dla Państwa garść pozytywnych informacji z mijającego tygodnia. Najważniejsze jest to, że w naszym powiecie wciąż nie ma osób zakażonych koronawirusem. Warto odnotować, że w powiecie tureckim pojawią się nowe wozy strażackie dla jednostek OSP, a także zostanie zakupiony respirator dla szpitala. Są wśród nas także osoby, które zupełnie bezinteresownie pomagają innym. Mamy nadzieje, że z dnia na dzień dobrych informacji będzie coraz więcej.

Nie ma osób zarażonych
Według aktualnych danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku w naszym powiecie nie ma osób zarażonych koronawirusem. Brak jest jeszcze danych jak sytuacja przedstawia się na dzień 21 marca. Jednak w piątek (20 marca) w powiecie tureckim pod nadzorem epidemiologicznym było 61 osób, 65 objęto kwarantanną, a trzy osoby hospitalizowano.

Druhowie pomogą w czasie kwarantanny
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie za pośrednictwem mediów społecznościowych zaoferowali swoją pomoc przede wszystkim seniorom z terenu gminy. Będą oni robić zakupy i dostarczać je pod wskazany adres. Co ważne za zrobienie zakupów nie będą pobierać żadnej dodatkowej opłaty. Do tej inicjatywy przyłączyli się również członkowie OSP Feliksów.
Chęci nie brakuje
Chętnych do pomocy nie brakuje także wśród turkowskich wolontariuszy. Ta zwarta drużyna niesie pomoc szczególnie starszym mieszkańcom, m.in. w robieniu codziennych zakupów. Dodatkowo turkowski przedsiębiorca Jacek Wzorek wraz z Markiem Pierunowskim na portalu społecznościowym ogłosili, że chcą rozdać bezpłatnie maseczki potrzebującym i samotnym. Chętnych nie brakowało. W sumie rozdano ponad 100 maseczek ochronnych. Panowie już zapowiadają kolejną akcję.

Terytorialsi też działają
Czytelnicy informują nas o obecności w powiecie tureckim żołnierzy. To Wojska Obrony Terytorialnej z województwa wielkopolskiego, którzy w miarę możliwości przekazują środki do miejsc, gdzie występują braki i zgłaszane są potrzeby. Środki medyczne trafią do placówek, które mają podwyższoną gotowość do działania. Sprzęt wykorzystany zostanie także w ambulansach, które jeżdżą na wezwania do osób z podejrzeniem zarażenia COVID- 19.
Brudzew: Samozapłon na cmentarzu parafialnym
Do szkół po świętach wielkanocnych. Rząd wprowadza...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Zygfryd w niedziela, 22 marzec 2020 16:29

No raczej.
Gdyby testów było przeprowadzanych dużo, to by sie tym chwalili.
A skoro PSSEo tego nie podaje, to pewnie niewiele testów zleca.

No raczej. Gdyby testów było przeprowadzanych dużo, to by sie tym chwalili. A skoro PSSEo tego nie podaje, to pewnie niewiele testów zleca.
Gość - mix w sobota, 21 marzec 2020 15:43

Niektórzy uważają ,że w Polsce jest na razie niewielu zdiagnozowanych zakażonych w porównaniu do innych krajów bo mało jest wykonywanych testów w tym kierunku.

Niektórzy uważają ,że w Polsce jest na razie niewielu zdiagnozowanych zakażonych w porównaniu do innych krajów bo mało jest wykonywanych testów w tym kierunku.
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.