Koronawirus w trzech kolejnych szkołach. Chorują uczniowie i nauczyciele

Szkoła

Kolejne zakażenia COVID-19 potwierdzono w kolejnych trzech placówkach na terenie powiatu tureckiego. W przypadku dwóch z nich Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna jest na etapie opracowywania danych.

Przypadki zachorowań u dwóch nauczycieli stwierdzono w szkołach podstawowych w Brudzewie oraz Tokarach. W chwili obecnej pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej są w trakcie opracowywania listy osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi.

-Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w szkołach w Brudzewie oraz Tokarach przekazać będzie można w późniejszym czasie- informuje dyrektor Sanepid Katarzyna Wysocka.

Zakażenie COVID-19 potwierdzono również u ucznia Szkoły Podstawowej w Chlebowie w gminie Turek. Grupa w której przebywało dziecko skierowana została na kwarantannę. Wszystkie niezbędne procedury w placówce zostały wdrożone, zapewniając bezpieczeństwo pozostałym dzieciom oraz personelowi.

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2  u 1187 osób w regionie.

Na terenie powiatu tureckiego na dzień dzisiejszy (20 października) zakażenie odnotowano u dwóch osób.

Zapotrzebowania na sprzęt nie zgłasza się w mediac...
Władysławów: Mural jak lekcja historii. Ścienne ma...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 04 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.