Kronika OSP Turek wśród najlepszych w kraju

kronika osp

Jerzy Kurzawa, Zastępca Burmistrza Miasta Turku, w imieniu władz samorządowych miasta złożył gratulacje twórcom kroniki Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku i kroniki Zakładowej OSP KWB Adamów. Obie kroniki bowiem zostały wyróżnione na konkursie kronik strażackich.

Renata Sochacka kronikę Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku prowadzi od 2016 roku. W wolumenie dokumentowane są wydarzenia związane z działalnością jednostki, w postaci zdjęć, opisów i wycinków prasowych. Wszystko musi być dokładnie, w kolejności chronologicznej i bez komentarzy odautorskich. Kronika została zgłoszona do się XXIII Wojewódzki Konkurs Kronik OSP, który 28 sierpnia 2021 r. odbywał się w Grabonogu w powiecie gostyńskim. Ku wielkiej radości, kronika turkowskiej OSP zakwalifikowała się do dalszej rywalizacji na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Kronik, który odbędzie się w Toruniu.

Co ciekawe, z naszego terenu wyróżniona została także kronika Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej KWB Adamów, którą od 1992 roku prowadzi Gerard Sikora.

Burmistrz Jerzy Kurzawa pogratulował Renacie Sochackiej sukcesy i życzył dalszych osiągnięć na konkursie ogólnopolskim. Gratulacje otrzymał także Gerard Sikora, którego przygoda z kronikarstwem już się kończy, gdyż jednostka zakładowa OSP KWB jest w fazie likwidacji.

źródło: miastoturek.pl


Aplikacja pomoże segregować odpady
Zasłużony dla Gminy Dobra - Bene Meritus

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.