Kuprówka rudnica znów w Parku Tura. Teren zamknięty do 20 maja

Zakaz wstępu do parku

Park Tura będzie zamknięty do 20 maja. Podobnie jak rok temu drzewa zaatakowała kuprówka rudnica, której gąsienice zjadają liście drzew, a u ludzi wywołują groźne poparzenia i wysypki.

Gąsienice zaatakowały drzewa w całym parku. Przypominamy, że kilkucentymetrowe brązowe szkodniki są groźne także dla ludzi, gdyż zetknięcie z gąsienicami kończy się poparzeniem, wysypką i swędzeniem skóry. Nawet u nieuczulonej osoby odpoczynek na ławce czy spacer po parku może mieć niebezpieczne konsekwencje.

Jak się dowiadujemy, najgroźniejsze są włoski, które okrywają gąsienice. Mają one ostre haczyki i zawierają substancję uczulającą, do tego spadają z kuprówki i mogą znaleźć się w trawie, na alejkach, ławkach, w całym sąsiedztwie. Nie widać ich, a mogą przywrzeć do skóry człowieka i spowodować np. poparzenia. Dlatego zwykła ławka czy spacer po parku może mieć niebezpieczne konsekwencje.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców, na czas karencji po oprysku owadów preparatem biobójczym, Park Tura został zamknięty na okres od 10 do 20 maja 2022 r. Jeśli w wyniku przeprowadzonego oprysku szkodnik zostanie zwalczony, to park niezwłocznie zostanie otwarty dla mieszkańców.

fot. Miasto Turek

Wiedza, edukacja, rozwój - uczniowie ZST uczą się ...
Władysławów: Weekend pełen ekstremalnych wrażeń, c...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.