Kurs rysunku architektonicznego w bibliotece

Kurs rysunku architektonicznego w bibliotece

Pierwsze zajęcia w ramach kursu rysunku architektonicznego dla przyszłych architektów a obecnie uczniów szkół średnich Turku i Powiatu Tureckiego odbyły się w dniu 03 października w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

Kurs rozpoczęto prezentacją dotyczącą historii perspektywy w rysunku i malarstwie, uczestnicy nabyli wiedzę jak rozpoznawać rodzaje perspektyw np. powietrznej czy linearnej. Ćwiczenia praktyczne dotyczyły umiejętności prowadzenia linii prostej o zróżnicowanym natężeniu. co wydawałoby się rzeczą łatwą a jednak stworzyło trudności. Jest to czynność konieczna do rysowania figur geometrycznych w perspektywie. Uczestnicy wykonali odręczny rysunek, który będzie odnośnikiem do zdobywanych w czasie kursu umiejętności. Kurs odbywa się cyklicznie raz w tygodniu.
Przykona: Transport ogromnych wiatraków zablokował...
Człowiek z... Zabrza? Jesienne wyjazdy kaliskich s...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 19 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.