Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malaga-kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół Technicznych w Turku

Malaga

IES Martín de Aldehuela to szkoła techniczna położona w hiszpańskiej Maladze. Swoją nazwę szkoła zawdzięcza architektowi/inżynierowi José Martínowi de Aldehueli, urodzonemu w Manzanera (Teruel) w 1729 roku, a zmarłemu w Maladze w 1802 roku.

Do jego najbardziej znanych dzieł należą Nowy Most nad Tajo de Ronda, skrzynie organowe katedry w Maladze i akwedukt San Telmo, zbudowany w latach 1782-1784 w celu zaopatrzenia miasta Malaga w wodę. Obok jednego z jego mostów, mostu nad strumieniem Quintana, wznosi się IES. Nauczyciele tej szkoły byli zainteresowani obserwacją pracy w szkole w Turku. Stąd przy okazji wizyty monitorującej uczniów z ZST, którzy odbywają dwutygodniowe praktyki w okolicach Malagi, dyrektor Aneta Kurzawa wraz z koordynatorem współpracy zagranicznej Danielem Kuszem spotkali się z przedstawicielami szkoły Hiszpańskiej i po odwiedzeniu ich pracowni ustalili, że profil szkoły może odpowiadać planowanym mobilnościom uczniów i nauczycieli szkoły z Turku.

Pierwszym etapem współpracy będzie wizyta nauczycieli z Hiszpanii w ZST już w czerwcu 2024r. Natomiast w roku 2025 jest wstępnie planowany wyjazd uczniów oraz nauczycieli do Malagi w ramach akredytacji przyznanej ZST w obszarze Edukacja Szkolna.
 
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Pierwszy Laser Family Day już w czerwcu! Zapraszam...
Harcerska Służba Lednica

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Andrzej w środa, 05 czerwca 2024 10:23

Ten samobójczy pęd religii klimatyzmu to wymysł marksistowskich brukselskich elit (popieranych przez PiS i PO), które prowadzą narody Europy w kierunku... Rosji Sowieckiej:
1) biedy
2) zamordyzmu
3) utraty suwerenności podległych narodów
4) walki z kościołem
5) kultu jednostki.

Tylko Konfederacja i nowi rozumni europosłowie z innych krajów Europy jest zdolna przywrócić Unii Europejskiej jej profil służący, a nie szkodzący narodom Europy, zgodny z intencją jej założycieli.

Ten samobójczy pęd religii klimatyzmu to wymysł marksistowskich brukselskich elit (popieranych przez PiS i PO), które prowadzą narody Europy w kierunku... Rosji Sowieckiej: 1) biedy 2) zamordyzmu 3) utraty suwerenności podległych narodów 4) walki z kościołem 5) kultu jednostki. Tylko Konfederacja i nowi rozumni europosłowie z innych krajów Europy jest zdolna przywrócić Unii Europejskiej jej profil służący, a nie szkodzący narodom Europy, zgodny z intencją jej założycieli.
Gość - Paweł w wtorek, 04 czerwca 2024 15:00

Dlatego miejsce Polski jest w UE a nie tam gdzie chciałby PiS czyli Rosja.

Dlatego miejsce Polski jest w UE a nie tam gdzie chciałby PiS czyli Rosja.
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.