Ponad dwa tysiące chętnych na testy w Malanowie. Badania trwają

W miasteczku wymazowym w Malanowie rozpoczęło się dziś (6 lipca) wykonywanie testów dla mieszkańcow. Większość to osoby z powiatu tureckiego, ale są również chętni spoza naszego regionu.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

O sytuacji epidemiologicznej w powiecie i I podsumowanie tygodniu miasteczka „Test & Go”

W piątek, 3 lipca Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski i Powiatowy Inspektor Sanitarny Katarzyna Wysocka wzięli udział w wideokonferencji z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Tureckiego.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: Osobówka w rowie. Jedna osoba poszkodowana

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie pomiędzy Malanowem a Turkiem. Osobowe auto dachowało. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dwa i pół miliona złotych dla samorządów z powiatu tureckiego na drogi. Umowy na dofinansowania podpisane

Pięć zadań z łącznym dofinansowaniem w wysokości blisko 2,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie wykonane w powiecie tureckim. Umowy z samorządem powiatu tureckiego oraz przedstawicielami gmin Władysławów i Malanów podpisano z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

  6 komentarze
6 komentarze

Wideo: Ponad 950 osób z wykonanym testem na koronawirusa. Podsumowano początek akcji wymazowej w Sun Garden

Pierwsze godziny działania w Malanowie miasteczka wymazowego podsumowano podczas konferencji prasowej z udziałem wojewody wielkopolskie Łukasza Mikołajczyka, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu - Jadwigi Kuczmy-Napierały, pułkownika Rafała Miernika - dowódcy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i starosty powiatu tureckiego Dariusza Kałużnego.

  7 komentarze
7 komentarze

Malanów: Punkt poboru wymazów Test&GO rusza od jutra

Na parkingu przy firmie Sun Garden powstaje mobilny punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa tzw. Test&GO. Jako pierwsi badaniom zostaną poddani pracownicy firmy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Po ulewie zalało chodniki i ulice

W ostatnich dniach w Polsce dochodzi do anomalii pogodowych. Przez kraj przechodzą gwałtowne burze, podczas których następują obfite opady deszczu. Ich skutkiem są podtopienia domów i zalane ulice. Podobne zdarzenia straż pożarna odnotowała również w Malanowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Rada jednogłośnie poparła wójt Augustyniaka. Wotum zaufania i absolutorium bez sprzeciwu

Bez uwag i głosów sprzeciwu malanowscy radni najpierw udzielili wójtowi Ireneuszowi Augustyniakowi wotum zaufania, a następnie po wysłuchaniu niezbędnych sprawozdań jednomyślnie zagłosowali za absolutorium dla włodarza gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nadgodziny dla nauczycieli zgodnie z wykazami od dyrektorów

Zdalne nauczanie w czasie pandemii koronawirusa ma także swoje odbicie w budżetach samorządów. Podczas sesji rady gminy w Malanowie zapytano wójta o wypłatę nadgodzin dla nauczycieli. 
 
 - Płacimy nadgodziny, które wykazują dyrektorzy, a bardziej realnie mówiąc, jedna szkoła wykazuje dalej zero. Prosiłem, żeby tego zera nie było, trochę przez kulturę w stosunku do innych nauczycieli i sprawiedliwość społeczną, chociaż takiej nigdy nie było - tłumaczył wójt Ireneusz Augustyniak. Jak dodał wójt gminy Malanów, dyrektor wspomnianej szkoły twierdzi jednak, że nie chce nikogo wyróżniać, ponieważ wszyscy pracują tak samo dobrze. Ireneusz Augustyniak zapowiedział zatem, że spróbuje nauczycieli z tej szkoły docenić w inny sposób, być może dodatkiem motywacyjnym.
 
W dwóch pozostałych szkołach na terenie gminy Malanów nadgodziny są. W Szkole Podstawowej w Dziadowicach wykazano ich mniej niż w kwietniu, a w Malanowie nieco więcej. Niestety, jak poinformował wójt, jeden z nauczycieli wychowania fizycznego poinformował dyrekcję, że jeśli nie otrzyma wynagrodzenia za dodatkowe godziny, to sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
  13 komentarze
13 komentarze

Malanów: Pandemia powstrzymała rozbudowę szkoły w Dziadowicach

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dziadowicach (gmina Malanów) o salę sportową będzie musiała poczekać. Plany dotyczące inwestycji powstrzymała m.in. pandemia koronawirusa, ale też niedostateczny poziom dofinansowania, na który mogla liczyć gmina. 

 

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.