Malanów: Mieszkańcy ulicy Wesołej korzystają już z nowej drogi

27 listopada br. odbył się odbiór inwestycji pn „Budowa ulicy Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem”. Wykonawcą robót, było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Turku. Przebudowa drogi objęła 2.040 m2 nawierzchni.

  2 komentarze
2 komentarze

Malanów: Targówka wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

Położona w gminie Malanów wieś Targówka znalazła się wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” skierowanego do uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Zmiany w podatkach - głównie kosmetyczne

Radni z gminy Malanów podczas czwartkowej (26 listopada) sesji zdecydowali o tym, w jakiej wysokości podatki będą wpływać w przyszłym roku do samorządowej kasy. Zmiany w porównaniu z 2020 rokiem będą jednak niewielkie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Radni nie sprzeciwili się nocnej sprzedaży alkoholu

Wśród projektów uchwał przygotowanych na ostatnią sesję rady gminy Malanów znalazła się uchwała wprowadzająca nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Większość radnych była jednak przeciwna jego wprowadzeniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Głosuj na wielbłąda i wygraj kolorowy Orszak

Gmina Malanów bierze udział w konkursie organizowanym przez fundację Orszak Trzech Króli. Zwycięzca internetowego głosowania otrzyma kostium wielbłąda i kolorowy pakiet rekwizytów. Dodatkowo czekają słodkie upominki.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nowy sprzęt dla strażaków

Kolejny sprzęt pożarniczy o wartości ponad 20 tys. zł., trafił do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pomagamy Oli! Wszystkie ręce na pokład!

Ola ma 33 lata i jest mamą cudownej półtorarocznej Marcelinki. W październiku pojawiły się u niej silne bóle głowy i chwilowe zaniki pamięci. Ból wzmagał się, dlatego konieczne było zrobienie badań.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Budowa drogi gminnej w Bibiannie zakończona

Mieszkańcy tzw „małej Bibianny” mogą cieszyć się nową nawierzchnią. Zakończona została inwestycja „Przebudowa drogi w miejscowości Bibianna”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Trwa przebudowa drogi Kotwasice - Zygmuntówek

Rozpoczęła się kolejna drogowa inwestycja w gminie Malanów. Mowa o zadaniu pn: „Przebudowa drogi Kotwasice-Zygmuntówek”. Przypomnijmy, że umowa na realizację ww. działania została podpisana 13 października br. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Święto Niepodległości 2020 – inne niż wszystkie

W tym roku, obecna sytuacja epidemiczna, nie tylko w Malanowie, ale i w całej Polsce, nie pozwoliła na organizację uroczystości, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Bez udziału delegacji i pocztów sztandarowych, bez uroczystego pochodu, bez wspólnego śpiewania hymnu i pieśni patriotycznych, bez tłumów - tegoroczne obchody miały charakter wyjątkowo symboliczny. Jedynie powiewające biało-czerwone flagi przypominały o 11-listopadowym święcie.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.