Malanów: XXVI sesja Rady Gminy

W dniu 29 kwietnia odbyła się w świetlicy wiejskiej w Malanowie XXVI sesja Rady Gminy. Uczestniczyło w niej 13 Radnych oraz gość specjalny – Starosta Powiatu Tureckiego. Porządek sesji obejmował 18 punktów.

  2 komentarze
2 komentarze

Malanów: Maja Szamburska ze Szkoły Podstawowej w finale XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

W dniu 14 kwietnia 2021 r. został przeprowadzony etap rejonowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic, które wcześniej pomyślnie przeszły etap powiatowy.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nowy nabytek w PGK

W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Malanowie pojawił się „nowy pojazd”. To 6 letni Peugeot Boxer, wyposażony w silnik diesla o pojemności 2.2l.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: OSP Feliksów z nowym zarządem

Wybór członków do zarządu był głównym punktem walnego zebrania druhów Ochotniczej Straży Pożarnego w Feliksowie (gmina Malanów). Spotkanie zorganizowano w sobotę, 10 kwietnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Żurek dla każdego. Spontaniczna akcja przyciągnęła tłumy

Tysiąc porcji darmowego żurku przygotowała dla chętnych restauracja w Malanowie, gdzie tydzień temu doszło do policyjnej interwencji podczas wesela. Chętnych nie brakuje, a do spontanicznej akcji przyłączają się kolejne osoby.

  33 komentarze
Etykiety:
33 komentarze

Malanów: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - udział w programie

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie w drugim półroczu włączyła się w innowacyjny projekt edukacyjny „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Biorą w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.

  0 komentarze
0 komentarze

"Hejt" po weselu w Malanowie. Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z mową nienawiści i hejtem, jaki pod adresem pracowników stacji pojawił się w mediach społecznościowych po interwencji na weselu w Malanowie.

  27 komentarze
27 komentarze

Malanów: Grant dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Gmina Malanów otrzymała grant w łącznej kwocie 53 946,00 zł na wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie. Wniosek złożony został w ramach projektu „Stop COvid-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”.

  3 komentarze
3 komentarze

Weselnej zabawie w Malanowie przyjrzy się prokuratura

Prokuratura zajmie się sprawą wesela, które wbrew obowiązującym ograniczeniom zorganizowano w sobotę, 10 kwietnia w Malanowie.

  14 komentarze
Etykiety:
14 komentarze

Malanów: Podsumowanie akcyzy dla rolników

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w pierwszym terminie. W tym okresie producenci rolni z terenu Gminy Malanów złożyli 415 wniosków na łączną kwotę 298 802,803 zł. Wnioski składano od 1 lutego do 1 marca 2021 roku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.