Rekordowy „Malowniczy Malanów” w Targówce

Aż 84 uczestników wzięło udział w XVII odsłonię pleneru „Malowniczy Malanów”. Tym razem gościny artystom udzieliło sołectwo Targówka. Niektórzy artyści goszczą na malanowskim plenerze każdego roku twierdząc, iż czerpią radość ze wspólnego tworzenia, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa na nich stymulująco. Inni uważają, że udział w plenerach jest dla nich szczególnie ważnym doświadczeniem, ponieważ mogą tworzyć i udoskonalać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów.

  0 komentarze
0 komentarze

XVII Biegi "Malanowska Jesień" - zapisy

Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zapraszają wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVII Biegach „Malanowska Jesień”, które odbędą się w dniu 23 września 2023 r. W tym roku, podobnie jak w poprzednich biegi odbędą się na trasie leśnej w miejscowości Celestyny (wjazd z drogi wojewódzkiej 470 Kościelec-Kalisz na 34,9 km). W programie Bieg na 10 km (2 pętle po 5 km) oraz Marsz Nordic Walking na 5 km.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: 105 lat wspaniałej strażackiej tradycji

Druhny i druhowie obchodzili w sobotę, 9 września wyjątkowy jubileusz. Jednostka OSP Malanów ma już 105 lat. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, a następnie odbyły się dalsze uroczystości z udziałem wielu gości z terenu całego powiatu tureckiego. Część oficjalna rozpoczęła się od złożenia meldunku i odegranie hymnu państwowego.
  0 komentarze
0 komentarze

Członek Platformy na liście Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu

Kolejne wyborcze karty odkryte. KW Bezpartyjni Samorządowcy także zarejestrował listę kandydatów do Sejmu w naszym okręgu. Wśród nich jest jednak niespodzianka - jak się okazuje wśród bezpartyjnych znalazł się jeden członek PO, były wójt gminy Malanów, Sławomir Prentczyński.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba poszkodowana

Jedna osoba odniosła obrażenia w wypadku, do którego doszło w sobotni (2 września) wieczór na terenie gminy Malanów, na drodze wojewódzkiej nr 470.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Koniec ośmioletniej batalii. Kurniki w Czachulcu Nowym mogą powstać

Osiem lat - tyle trwały procedury związane z wydaniem decyzji dotyczącej budowy fermy drobiu w Czachulcu Nowym (gm. Kawęczyn). Inwestycja od samego początku budziła kontrowersje i sprzeciw mieszkańców dwóch gmin - Kawęczyna i sąsiadującej z nią gminy Malanów.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Czas dziękczynienia za rolniczą pracę, czyli tradycyjne dożynki w Czachulcu Starym

Dożynki to wyjątkowe święto, które wieńczy ciężką pracę rolników. Święto to wyraża podziękowania za szczęśliwe zbiory i prośbę o urodzaj w latach kolejnych. W tym roku dożynki gminne w gminie Malanów odbyły się w miejscowości Czachulec Stary.

  1 komentarz
1 komentarz

Pomoc rolnikom w trudnych czasach. Wiceminister odwiedził gospodarstwo w Miłaczewie

O działaniach podejmowanych na rzecz rolników, tym co jest dla nich potrzebne oraz perspektywach rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 18 sierpnia w jednym z gospodarstw w Miłaczewie w gminie Malanów.

  11 komentarze
11 komentarze

Malanów: Sportowy i rozśpiewany festiwal w Bibiannie

Atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych, dużo muzyki i emocje sportowe – tak wyglądało niedzielne popołudnie w Bibiannie (gmina Malanów).

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Bracia Kowalscy zwycięzcami Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej 2023

Za nami mecze oraz podsumowanie XIV edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej, rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.