Malanów: Ponad milion złotych na drogi

Gmina Malanów otrzymała 1 031 036,00 zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie planowanych inwestycji. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom wystąpienia pandemii. Otrzymane wsparcie jest bezzwrotne.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

W dniu 13-09-2020r. Koło Gospodyń Wiejskich ze Żdżenic wzięło udział w Ogólnopolskich dożynkach połączonych z piknikiem rodzinnym, które odbyły się w Bralinie koło Kępna. Gościem honorowym III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczności Polskiej Wsi” był Prezes Rady Ministrów. KGW Żdżenice reprezentowało Gminę Malanów oraz Powiat Turecki.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Radni uczcili pamięć sołtysa i wprowadzili zmiany do budżetu

Od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego niedawno sołtysa Skarżyna-Kolonii Józefa Mikosika rozpoczęła się w środę, 9 września sesja rady gminy Malanów. Jednym z jej punktów było właśnie przyjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia terminu zebrania wyborczego w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających na sołtysa.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Narodowe Czytanie w bibliotece

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie włączyło się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2020. Lekturą dziewiątej odsłony inicjatywy promującej czytelnictwo został wybrany dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Laureaci FOTO-konkursu "Wakacje z książką"

Wakacje dobiegły końca a wraz z nimi zakończył się zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie konkurs fotograficzny „Wakacje z książką”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego sposób spędzania wakacji z książką.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Podpisano umowę na budowę ul. Wesołej wraz z odwodnieniem

3 września 2020 r. Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak wraz z Skarbnik Gminy – Marzanną Szczap podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.,

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Wypadek w Miłaczewie. Droga zablokowana

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło dzisiaj, tj. 29 sierpnia w miejscowości Miłaczew w gminie Malanów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Zmarł Józef Mikosik, wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii

Józef Mikosik pełnił funkcję gospodarza Skarżyn Kolonii od 2000 roku, będąc jednocześnie najstarszym sołtysem w gminie. Na początku sierpnia złożył rezygnację. Teraz wszyscy ze smutkiem przyjęli informację o jego śmierci. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Skromne i uroczyste Dożynki Gminno - Parafialne

W tym roku Dożynki Gminno – Parafialne były zupełnie inne niż dotychczas. Nie było starostów, dzielenia się chlebem ani tłumów. Były jednak wyjątkowo uroczyste, a wieńce przygotowane na tegoroczne wydarzenie stworzone z dużym rozmachem.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: Tragiczny koniec weekendu. Młody mężczyzna zginął w wypadku

Niestety zakończenie weekendu przynosi tragiczne wiadomości. W miejscowości Kotwasice (gmina Malanów) doszło do wypadku, w którym śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna. 
 
  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.