Malanów: Ciągnik wraz z osprzętem zasilił park maszynowy gminy

Kupiłem czarny ciągnik, śpiewał swego czasu zespół Blenders. Nie czarny a czerwono-czarny traktor wraz z osprzętem nabyła Gmina Malanów w ramach zadania „Zakup sprzętu na potrzeby utrzymania terenów zielonych w Bibiannie”. Inwestycja została dofinansowana w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kwotą 500.000,00 zł.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Radosne zakończenie ferii w Feliksowie

Pełne zabawy i radości było zakończenie ferii, jakie dla mieszkańców Feliksowa przygotowali druhowie z miejscowej jednostki OSP wraz z całym sołectwem. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Zawodnicy z OSP Grąbków najlepsi w halową piłkę nożną

W sobotę, 17 lutego odbył się Gminny Turniej Drużyn OSP w Halową Piłkę Nożną. Zawodnicy w miłej i przyjaznej atmosferze walczyli o tytuł zwycięzcy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli druhowie z Grąbkowa.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Odblaski wspomogą działania dzielnicowego

Odblaski zapewniają doskonałą widoczność, a co za tym idzie również większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i wczesno-wiosennym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność. Jak podkreślają specjaliści, piesi poruszający się bez jakichkolwiek odblasków są widoczni dla kierowców z odległości zaledwie kilku metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć nawet do 200 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko nocą, wczesnym rankiem czy wieczorem, ale również podczas opadów deszczu.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Para Gronostaj/Tołkacz zwycięża w III Otwartym Deblowym Turnieju Tenisa Stołowego

10 lutego w sali sportowej w Malanowie odbył się III Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Stołowego. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 10 par.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: III Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Stołowego - zapisy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie zaprasza wszystkich sympatyków tenisa stołowego do udziału w III Otwartym Deblowym Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej odbędzie się w sobotę 10.02.2024 r. o godz. 9:00 w sali sportowej w Malanowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Zmiany w okręgach wyborczych w Gminie

7 kwietnia czekają nas kolejne, tym razem samorządowe wybory, z opcją ewentualnej drugiej tury 21 kwietnia. Wyborcy zdecydują, kto zostanie radnym gminnym, powiatowym czy sejmiku wojewódzkiego, a także kto na kolejne 5 lat zasiądzie w fotelu Wójta. Głosowanie za nieco ponad 2 miesiące. Jednak przygotowania do wyborów już trwają. W ostatnim czasie poznaliśmy decyzję Komisarza Wyborczego w Koninie ws. podziału Gminy Malanów na okręgi wyborcze.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Będzie jaśniej i oszczędniej na obiektach sportowych

Wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak podpisał umowę z wykonawcą zadania polegającego na wymianie dotychczasowych opraw oświetleniowych na energooszczędne na obiektach sportowych.
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Ponad 6,5 km dróg gminnych będzie zmodernizowanych

Ponad 6,5 km dróg gminnych doczeka się w najbliższych miesiącach modernizacji. W czwartek 25 stycznia br. podpisano umowę na realizację inwestycji, która obejmie:

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Oj, działo się! 32. finał WOŚP pełen atrakcji dla każdego

Kiermasz, kwesta wolontariuszy, koncerty, występy, licytacje, a nawet lodowate kąpiele - to wszystko czekało na uczestników 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malanowie. A wszystko to dla wsparcia wyposażenia oddziałów pulmonologicznych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.