Malanów: Pomaganie jest dziecinnie proste

WOŚP Malanów

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – to hasło 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jej dyrygentem Jurkiem Owsiakiem na czele. W tak szlachetnej akcji, której celem była zbiórka pieniędzy na rzecz zakupu sprzętu dziecięcych szpitali specjalistycznych nie mogło zabraknąć Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

Sztab liczył 28 wolontariuszy, a jego szefową była Karolina Wojtkowiak. O godzinie 16: 00 w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie zaczął się finałowy koncert połączony z licytacją fantów. Po oficjalnym powitaniu przez panią dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską oraz wójta Ireneusza Augustyniaka prowadzenie koncertu przejęły konferansjerki Kinga Augustyniak oraz Natalia Gil. Na scenie pojawili się młodzi artyści z przedszkola oraz wszystkich szkół działających na terenie naszej gminy, a także formacja taneczna działająca przy CKiBP w Malanowie i młodzi instrumentaliści. Bardzo dziękujemy za dostarczenie wspaniałych wrażeń artystycznych licznie zgromadzonej widowni.

Drugą cześć finałowego koncertu stanowiła licytacja prowadzona przez Marzenę Kornacka oraz Annę Sobczak. Udało nam się zgromadzić ponad 60 przedmiotów do zlicytowania ofiarowanych przez: Fundacje WOŚP, firmę Sun Garden, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie, Iwonę Borowską, Ewę Haraś, Annę Czerniak, Tomasza Adamczaka, Izabelę Kurzawę, gabinet fryzjerski Metamorfoza, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie.

Do akcji zbierania pieniędzy włączył się także Ośrodek Sportu i Rekreacji oddając na aukcję piłki z autografami zawodników Grom Malanów i Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego oraz piłkę z autografami uczestników turniej o puchar Wójta Gminy Malanow w piłce siatkowej, w czasie trwania którego, wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Orkiestrowe granie wspomogły także: Salon Fryzjerki Trendy Agnieszki Tomczyk oraz Gabinet Kosmetyczny Magnolia Anny Zagozdy, przeznaczając do puszki dochód ze świadczonych usług w dniu 13.01.2019. Tradycyjnie wśród licytowanych przedmiotów znalazł się ogromny tort ufundowany przez pana Krzysztofa Ogrodowczyka. Tort został zlicytowany przez wójt Ireneusz Augustyniak i przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Przepyszny wypiek zwycięzcy licytacji przekazali wolontariuszom oraz sympatykom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzonym na sali. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Jerzego Kubackiego oraz pracowników restauracji Hacjenda za przygotowanie ciepłego posiłku dla naszych wolontariuszy. Hojność wszystkich osób biorących udział w licytacjach oraz wrzucających pieniądze do puszek zaowocowała rekordem.

Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało nam się zebrać niebagatelną sumę 15 717.08 zł.

źródło: malanow.pl

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/malanow-1-1#sigProIdfa20814993

Turkowianie w milczącym marszu przeciwko agresji
Tuliszków: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczne...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.