Malanów: Podsumowanie akcyzy dla rolników

Rolnicy

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w pierwszym terminie. W tym okresie producenci rolni z terenu Gminy Malanów złożyli 415 wniosków na łączną kwotę 298 802,803 zł. Wnioski składano od 1 lutego do 1 marca 2021 roku.

Kwota zwrotu w bieżącym roku wynosi 1 zł do każdego zakupionego litra oleju napędowego, a zwrot przysługuje w ramach limitu, który obliczany jest jako iloczyn użytków rolnych i liczby 100, dodatkowy limit w wysokości 30 litrów do 1 dużej jednostki przeliczeniowej bydła.

Przypominamy iż wypłaty należnego zwrotu dokonywane będą w miesiącu kwietniu, niezwłocznie po otrzymaniu przez Gminę Malanów dotacji od Wojewody Województwa Wielkopolskiego.

Porównując ostatnie 5 lat przyjmowania wniosków, bardzo pozytywnym zjawiskiem jest wzrost liczby osób składających wnioski oraz zwiększające się kwoty dotacji.

Wartość złożonych wniosków przez posiadaczy użytków rolnych z podziałem na etapy obrazuje wykres zamieszczony poniżej.

źródło: malanow.pl

Czy warto rozważyć skorzystanie z cateringu dietet...
Gm.Turek: „W życiu nigdy nie jest za późno na 3 rz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.