Malanów: Druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP uratowała życie swojej młodszej siostry

OSP Malanów

Kilka tygodni temu w gminie Malanów doszło do niecodziennego zdarzenia. W jednym z domków jednorodzinnych, na nogi rano zerwała się cała rodzina. Jedna z bliźniaczek dostała ataku drgawek, co wywołało panikę wśród wszystkich. Druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malanów – Wiktoria zachowała spokój i zimną krew.

Zajęła się ona monitorowaniem parametrów życiowych młodszej siostrzyczki, a rodzice w tym czasie wezwali pogotowie. Nagle dziecko straciło oddech, Wiktoria wykonał 5 wdechów ratunkowych, oddech powrócił. Pomimo, że w domu znajdowało się kilku innych dorosłych, to druhna Wiktoria zachowała zimną krew, niezwłocznie, bez chwili wahania przystąpiła do udzielania pomocy i prowadziła ją, aż do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dzięki bohaterskiej postawie Wiktorii, jej młodsza o 8 lat siostra żyje. Gdyby nie natychmiastowa reakcja starszej siostry cała sytuacja mogłaby mieć tragiczny skutek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, dziewczynka jest już w domu i ma się dobrze. Wiktoria Kornacka od kilku lat działa w MDP przy OSP w Malanowie, gdzie regularnie uczy się i trenuje, jak i odbywa szkolenia m.in. z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Jej postawa godna naśladowania, winna stać się przykładem dla tych, którzy mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Dzięki umiejętności udzielania pierwszej pomocy udało się uratować to co najważniejsze - życie drugiego człowieka. Druhowie i Druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wyrażają słowa uznania pod adresem nastoletniej bohaterki Wiktorii, dziękując jej za wzorową postawę. W dniu dzisiejszym za wzorową postawę Wiktoria otrzymała podziękowania oraz niespodziankę od Prezesa OSP Malanów oraz od Wójta Gminy Malanów.

źródło: OSP Malanów
Wirtualne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem
Zbliżamy się do 1000 przypadków COVID- 19 w powiec...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w niedziela, 08 listopad 2020 00:54

Bliźniaczka 8 lat młodsza!? matka długo rodziła albo piszący tekst, to idiota. Brawa dla dziewczyny.

Bliźniaczka 8 lat młodsza!? matka długo rodziła albo piszący tekst, to idiota. Brawa dla dziewczyny.
Gość
piątek, 27 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.