Malanów: Emocje, historia i pamięć podczas rekonstrukcji wydarzeń historycznych 1906-1918

Rekonstrukcja Malanów

Miłośnicy historii i ogromnych emocji wzięli dzisiaj, tj. 3 listopada udział w wyjątkowym widowisku przedstawiającym wydarzenia związane ze strażą pożarną w Malanowie w latach 1906-1918.

W Parku w Malanowie działy się rzeczy niezwykłe. Rekonstrukcja wydarzeń w wykonaniu społeczności lokalnej pozwoliła przybliżyć jakże ważną historię. Na tym jednak nie koniec, bowiem po emocjonującym przedstawieniu mieszkańcy mieli okazję podziwiać sprzęt z okresu 1906-1918. Pokaz broni, pojazdów wojskowych, namiotów, łóżek polowych czy sanitariuszy pozwolił pokazać prawdę o jakże ważnym, dla nas Polaków okresie.

Na przybyłych czekał również poczęstunek w formie grochówki wojskowej oraz pieczonych kiełbasek. Integracja, dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz miłą atmosfera sprawiły, że wiele osób postanowiło wziąć udział w kolejnej części wydarzenia.

Wszyscy wspólnie wraz z harcerzami z XII Drużyny Starszoharcerskiej Iskry wyśpiewali pieśni patriotyczne, by upamiętnić trudne i pełne wszelkich walki o najważniejsze wartości chwile.

Organizatorami wydarzenia byli OSP Malanów oraz gmina Malanów. Inicjatywa dofinansowana była ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Inwestycja 2018. EtnoPolska”.
Wideo: Tragedia w Celestynach. Trzy osoby zginęły ...
Znamy rywala Kamila Gardzielika! Przed bokserem st...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.