Malanów: Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na patriotyczną nutę”

Na Patriotyczną Nutę

Mieszkańcy Malanowa i okolic mieli okazję wziąć dzisiaj, tj. 28 października udział w niezwykłym koncercie. Dzieci i młodzież uraczyły publiczność najpiękniejszymi i niezapomnianymi pieśniami patriotycznymi.

Do tej pory każdego roku w świetlicy wiejskiej w Malanowie organizowany był koncert „Na Wesołą Nutę”. Ten rok jest jednak wyjątkowy dlatego wydarzenie również zmieniło swój charakter. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości utalentowani młodzi wokaliści wzięli udział w XII Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na patriotyczną nutę”. Wszystkich zebranych przywitał Sławomir Prentczyński.

-Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla nas. To jest 100 lat odkąd Ojczyzna po wielu latach uzyskała szansę być samodzielną, niezależną. Tym bardziej cieszy to, co się dzisiaj wydarzy, czyli festiwal w którym występują utalentowani młodzi ludzie z terenu naszej gminy, którzy przez swój przepiękny śpiew będą właśnie o tym mówili. O tych pokoleniach naszych rodaków, którzy walczyli o to, by nasza niepodległość mogła się pojawić, ale też w ten sposób przypomną nam, że jest to nasza wspólna sprawa, nasza troska i o tę wolność i niepodległość wszyscy powinniśmy dbać i ją pielęgnować- mówił wójt gminy Malanów.

Prezentacje piosenek odbyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe (klasy I-III), szkoły podstawowe (klasy IV-VI), szkoły podstawowe (klasy VII-VIII) i klasa III gimnazjalna.

Młodzi wokaliści wykonali takie utwory, jak „Piosenka małego patrioty”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Polskie kwiaty”, „Ojczyzno ma”, „Twarze, twarze”, „Kocham wolność”, „Taki kraj”, „Serce w plecaku”, „Niepodległa niepokorna”, „Tak było zawsze tak musiało być”, „Jedenasty listopada”, „Mój dom”, „Dziewczyna z granatem” czy „Legiony”.

Na zakończenie publiczność miała okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Kokardki. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkości, a najlepszy wokalista nagrodę publiczności.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Biblioteka w Malanowie.
Przegląd Chórów z okazji 100-lecia odzyskania prze...
Gm.Turek: Drużyna KS Kasztelania Brudzew najlepsza...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.