Wideo: Goście bawili się na weselu Marysi i Franka

Wesele Marysi i Franka

Zwyczaje weselne wciąż się zmieniają. Obecnie łączą one tradycję z modą oraz nowatorskimi pomysłami. Mało kto pamięta jednak jak było kiedyś. O zwyczajach oraz wielkiej miłości opowiedziano podczas wesela Marysi i Franka, które miało miejsce w Malanowie.

O wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się w sobotę, 5 października trudno będzie zapomnieć. Piękne stroje, pyszne jedzenie i przede wszystkim przypomnienie polskiej tradycji zrobiło na widzach ogromne wrażenie. Niewiele osób pamięta, jak wyglądały w latach 30- tych obrzędy weselne w okolicach Malanowa dlatego tym bardziej warto było wziąć udział w wyjątkowym spektaklu.

Cały scenariusz „Wesel dawnych czar” stworzony został przez Zofię Banasiak. Dialogi wypowiadane były gwarą, a publiczność miała okazję wziąć czynny udział w zabawie. Warto nadmienić, że historia była autentyczna, a pani Zofia brała udział w takim właśnie weselu będąc mała. W rolę państwa młodych wcielili się Sylwia i Marcin Wasikowie. W wydarzeniu wzięli również udział Teresa Gryceczko, Tadeusz Tarnas, Janina Pakuła, Klara Wasik, Julia Piekarczyk, Halina Pokrywiecka, Wiktoria Kornacka, Mirosława, Dzieńcioł, Maria Iglikowska, Wiesława i Jan Konarscy, Natan Wasik, Teresa Robak, Eugenia Przybylak, Krystyna Karolak, Olga i Jakub Galas.

Nie można pominąć Orkiestry Gryndów dzięki której wszyscy bawili się wyśmienicie, a śmiechu nie było końca. Do powodzenia wesela przyczyniły się również zespoły Jarzębinki i Tradycja.

Goście mieli tego dnia okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę fotografii weselnej i ślubnej. Dzięki starym i niepowtarzalnym zdjęciom można było zobaczyć stroje, detale oraz nastroje które towarzyszyły parze młodej w dniu zaślubin.

Organizatorami wydarzenia było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.
Projekt „Wesel dawnych czar” sfinansowany był ze środków Fundacji PZU.fot.M.JAC
Premier opowiada o współpracy z posłem Bartosikiem
Wideo: Przeżyła piekło obozu i cudem ocalała. Hist...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.