Malanów: Malanowska Tradycja z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Tradycja z Malanowa

Animatorzy Kultury swoje święto obchodzą w maju. W naszym regionie święto to celebrowane jest corocznie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Tego dnia, w trakcie uroczystej gali wręczane są Statuetki Kariatydy dla osób tworzących i wspierających kulturę w subregionie konińskim. Z wiadomych, pandemicznych powodów zorganizowanie tegorocznej gali było możliwe dopiero w październiku.

Podczas tegorocznej uroczystości, która odbyła się 8 października, wręczono również odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że na wniosek CKiS w Koninie, ministerialna nagroda trafiła w ręce zespołu ludowego Tradycja z Malanowa.

Tę zaszczytną nagrodę z rąk Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odebrała kierownik zespołu – Jadwiga Włodarczyk.

Pragnę gorąco podziękować i pogratulować członkom zespołu Tradycja. To ogromne wyróżnienie jest dla nas kolejnym powodem do dumy i radości. Dzięki Waszej działalności kolejne pokolenia mają okazję zapoznać się z lokalnym folklorem, kulturą i tradycją. To Wy uwrażliwiacie na piękno rodzimej muzyki.

Równie gorąco dziękuję pani Justynie Kałużnej – Markockiej - dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie za nominowanie zespołu Tradycja do tego wyjątkowego wyróżnienia, za dostrzeżenie potencjału w malanowskich artystach i ich roli w krzewieniu kultury ludowej.

Dziękuję również panu Krystianowi Weberowi i pani Arlecie Nawrockiej Wysockiej za nieocenioną pomoc w doskonaleniu warsztatu wokalnego naszych artystów.

Małgorzata Przygońska


Malanów: Budynek Biblioteki czeka kolejny remont
Liderzy inwestycji według pisma Wspólnota. Najwięk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.