Malanów: Muzyczne wspomnienia o Fryderyku Chopinie

Koncert Malanów

Za nami wyjątkowy dzień w Malanowie, podczas którego bohaterem był jeden z najbardziej znanych kompozytorów i pianistów Fryderyk Chopin. To między innymi jego utwory usłyszeć można było podczas koncertu zorganizowanego 17 listopada.

Miłośnicy muzyki klasycznej zebrali się w sali Szkoły Podstawowej w Malanowie, gdzie wybrzmiały piękne dźwięki. Jak podkreślił wójt gminy Malanów podobne wydarzenia związane z kompozytorem będą cykliczne.

- Niedawno dowiedzieliśmy się, że jesteśmy jedną z wielu gmin w Polsce związaną z Fryderykiem Chopinem, a to przez to, że w miejscowości Żdżenice żyła i zmarła babcia Fryderyka Chopina- mówił wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, który przywitał również przybyłych na koncert gości.

Jak podkreślił Ryszard Sławiński, członek Krajowego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina historia malanowskiego Chopina jest już kilkuletnia, a to już drugie spotkanie w Malanowie z kompozytorem.

Przed publicznością swoje zdolności zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Przybyłych na spotkanie gości przywitała dyrektor Marta Janicka.

Podczas koncertu mieszkańcy mieli okazję wysłuchać między innymi utworów Walc a-moll, Milonga, Romans, Oberek, Mazurek g-moll op.67 nr 2, Temat z Fantasie Imprmptu op.66, Walc As-dur, Wicherek, Wiewiórka, Preludium e-moll czy Preludium c-moll.

Należy nadmienić, że tego dnia odbyły się również uroczystości upamiętniające bliskich wybitnego kompozytora o czym przeczytać można TUTAJ
 
Dusze Mehoffera w turkowskim muzeum
Malanowskie ślady rodziny Fryderyka Chopina upamię...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.