Malanów: Po ulewie zalało chodniki i ulice

Malanów

W ostatnich dniach w Polsce dochodzi do anomalii pogodowych. Przez kraj przechodzą gwałtowne burze, podczas których następują obfite opady deszczu. Ich skutkiem są podtopienia domów i zalane ulice. Podobne zdarzenia straż pożarna odnotowała również w Malanowie.

W piątek, 26 czerwca, w godzinach popołudniowych przez powiat turecki przetoczyła się chmura burzowa. Silny wiatr łamał konary i wywracał drzewa, o czym pisaliśmy TUTAJ. Towarzyszył temu także silny deszcz, który doprowadził do kilku lokalnych podtopień.

Strażacy interweniować musieli m.in. w Malanowie, gdzie doszło do zalania drogi oraz chodnika nieopodal skrzyżowania ulicy Tureckiej i ulicy Spółdzielców. Do akcji zadysponowano dwa zastępy z OSP Malanów, zastęp z JRG Turek oraz druhów z OSP Feliksów. Ich zadanie polegało na wypompowaniu wody, która utrudniała ruch w tym miejscu.

Piątkowe ulewne deszcze nie są jedyną przyczyną tego zdarzenia. Najprawdopodobniej rów odpływowy został zapchany przez suchą trawę. W momencie gdy zaczęło padać, nurt wody spływającej z drogi zabrał ją ze sobą, którą spłynęła do pobliskiego rowu. W efekcie doszło do jego zapchania, a w konsekwencji woda nie miała gdzie zostać odprowadzona i zalała chodnik oraz ulice.

Przybyli na miejsce strażacy bardzo sprawnie uporali się z problemem i ruch w tym miejscu wrócił do normy.
Zakończenie sezonu szkoleniowego w Kamionce
Liczba zakażonych COVID-19 w powiecie tureckim cor...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.