Malanów: Rolnicze szkolenie w zakresie dopłat bezpośrednich

Malanów

Dopłatom bezpośrednim poświęcone było szkolenie dla rolników, które w poniedziałek, 13 marca zorganizowano w Malanowie. Zainteresowanie było bardzo dużo.

Program konferencji szkoleniowej obejmował tak szerokie zagadnienia jak zmiany obowiązujące od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego, w tym wzmocniona warunkowość, ekoschematy, podstawowe informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowej, a także bieżące tematy z zakresu wsparcia rolnictwa. Zebranych powitał wójt Ireneusz Augustyniak, a o istocie szkolenia opowiedział minister Ryszard Bartosik.

- To szkolenie zostało zorganizowane w gminie Malanów dzięki uprzejmości pana wójta. Wchodzimy w nową kampanię dopłat bezpośrednich, troszeczkę inną niż dotychczas i warto w takim szkoleniu uczestniczyć po to, aby uzyskać jak największe środki w roku 2023 oraz latach kolejnych - wskazywał minister Ryszard Bartosik.

O szczegółach dotyczących chociażby wymogów i norm wzmocnionej warunkowości, ekoschematach czy mechanizmach wsparcia dochodów opowiadali specjaliści - m.in Elżbieta Dryjańska z WODR w Poznaniu. Poruszono również zagadnienia związane z hodowlą trzody chlewnej i taniejącego zboża.

Mieszkaniec Powiatu oszukany „na policjanta”
Łączy nas krew. Kolejna udana akcja krwiodawców z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.