Malanów: Samorząd to ludzie

Malanów

10958 dni to równo 30 lat. Tyle trwa już samorząd terytorialny. Choć w czasie tych trzech dekad ulegał różnym przemianom lepszym lub gorszym, to reforma samorządowa nadal uważana jest za jedną z najlepszych w ostatnim trzydziestoleciu. Zmiany jakie nastąpiły w naszym otoczeniu są niezaprzeczalne, są namacalne. Spora część z nas pamięta, gdzie na początku lat 90-tych byliśmy jako naród, jako społeczeństwo. Ale nic nie jest dziełem przypadku. Za tym wszystkim stoją ludzie, którzy swą tytaniczną pracą, poświęceniem i ogromnym zaangażowaniem zmieniali nasze małe Ojczyzny, budowali tożsamość naszej gminy, stworzyli solidne fundamenty które umożliwiły kolejnemu pokoleniu samorządowców dalszy rozwój Malanowa.

Dziś wielu z nich już z nami nie ma, ale jest ślad ich pracy, dokonań i sukcesów. Ks. Jan Twardowski napisał „Nie ginie ten, kto trwa w pamięci żywych”. W 30-tą rocznicę powstania samorządu terytorialnego delegacja malanowskiego urzędu w osobach: Wójta Gminy – Ireneusza Augustyniaka, Przewodniczącego Rady Gminy – Karola Płóciennika, Skarbnika – Marzanny Szczap oraz Sekretarza – Łukasza Nowaka, złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobach Stanisława Bugaja, Bogumiła Stawickiego oraz Ignacego Kurpika. Ten gest to wyraz pamięci i wdzięczności za pracę wykonaną dla całej malanowskiej wspólnoty.

Poniżej prezentujemy Państwu osoby związane z malanowskim samorządem począwszy od 1990 r do chwili obecnej. Wójtów, ich zastępców, skarbników, sekretarzy, radnych i sołtysów. To oni budowali i nadal budują przyszłość naszej gminy.

źródło: malanow.pl

Turkowska biblioteka ponownie otwarta
Ile płaci K Green Japan za dzierżawę gruntu? Radny...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.