Malanów: Sztab WOŚP z rekordem

WOŚP Malanów

Finał z głową – to hasło przewodnie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki zebrane podczas w tegorocznej edycji zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie założyła orkiestrowy sztab. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na tradycyjne zorganizowanie koncertu finałowego z udziałem publiczności.

Malanowski sztab wykazał się dużą kreatywnością i zamiast koncertu przygotował sklepik z przedmiotami otrzymanymi od darczyńców. Tort ufundowany przez piekarnię „Ogrodowczyk”, został zakupiony przez wójta gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Tradycją stało się, że zakupionym tortem poczęstowani zostali wszyscy chętni mieszkańcy i oczywiście wolontariusze. W tym roku dopisało nam szczęście do słodkości. Drugi tort ufundowany przez cukiernię Bezik Zdzisława Jesiołowskiego oraz ciasta przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy i osoby prywatne, zostały podzielona i sprzedane w sklepiku zasilając orkiestrową skarbonkę. Piękny parasol ogrodowy podarowany przez firmę Sun Garden szybko znalazł amatora i będzie ozdobą jednego z malanowskich ogrodów. Nowością w działaniach malanowskiego sztabu była e-skarbonka i aukcje na portalu allegro.pl. Ponieważ licytacje prowadzone w tradycyjnej formie podczas koncertu finałowego nie mogły się odbyć, przedmioty z logo WOŚP zostały wystawione na portalu aukcyjnym ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem biorą pod uwagę debiutancki charakter tego działania.

Udało się zebrać ponad 19 000,00 zł !!!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malanowie pod przewodnictwem szefowej sztabu Karoliny Wojtkowiak składał się z 30 wolontariuszy. Pomimo mrozu, śniegu oraz niedogodności związanych z obostrzeniami pandemicznymi, wolontariusze dzielnie kwestowali w wielu punktach gminy Malanów. W siedzibie sztabu w CKiBP, wolontariusze mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty czy posilić pizzą ufundowaną przez restaurację Hacjenda.

Wolontariusze. Dziękujemy! Wasz wkład w działanie sztabu jest nieoceniony.

Podziękowanie kierujemy również w stronę naszych sponsorów i darczyńców.

W sposób szczególny wsparcie wykazali:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie
Sun Gardem
Urząd Gminy w Malanowie
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie
Restauracja Hacjenda
Piekarnia „Ogrodowczyk”
Cukiernia Bezik Zdzisław Jesiołowski
Salon fryzjersko kosmetyczny Metamorfoza
oraz osoby prywatne

Dziękujemy bardzo wszystkim niewymienionym, anonimowym darczyńcom za wsparcie. Jesteście wielcy.

Anna Sobczak

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się do tegorocznej 29 akcji WOŚP. Szczególnie gorąco dziękuję wszystkim wolontariuszom, którymi byli: Maja Grzelka, Wiktoria Pyzik, Kaja Pyzik, Norbert Pietrzak, Adrianna Pietrzak, Weronika Perlińska, Karina Kowalczyk, Agata Kolanowska, Julia Janicka, Lena Dzieciątkowska, Maja Mikołajczyk, Iga Mikołajczyk, Milena Dawicka, Oliwia Kąciak, Maja Kąciak, Julita Borowska, Wiktoria Kasprzak, Natalia Tomczyk, Małgorzata Chrzęściewska, Zofia Cyls, Natalia Kapusta, Zofia Kulec, Dominik Chojnacki, Klara Wasik, Wiktoria Sawicka, Dobrosława Dembińska, Zuzanna Wawrzyniak, Anna Sobczak i Artur Nowicki oraz szefowej sztabu Karolinie Wojtkowiak. Dzięki sprawnej organizacji pracy wolontariuszy i ich wielkiemu zaangażowaniu, do puszek kwestarskich, udało się zebrać kwotę 7629,58 zł.

Wielkie ukłony kieruję również w stronę wszystkich darczyńców, którzy wspomogli organizację tegorocznego finału. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej gminy za życzliwość, a przede wszystkim za hojność, dzięki której w tej trudnej sytuacji pandemicznej mógł paść kolejny rekord.

Malanowski sztab jak co roku liczył na Państwa szczodrość i tradycyjnie się nie zawiódł.

Do zobaczenia za rok na kolejnym 30. finale WOŚP.

Małgorzata Przygońska


Tuliszków: Nowy wygląd świetlicy wiejskiej w Sarbi...
Projekt planistyczny na kolej do Turku zostanie zł...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Zwis na PiS w środa, 03 luty 2021 23:51

''shizofremia'' ?No i mamy pierwsze efekty zdalnego nauczania ministra PiS niejakiego Czarnka .Brawo rosną nowe kadry PiS.

''shizofremia'' ?No i mamy pierwsze efekty zdalnego nauczania ministra PiS niejakiego Czarnka .Brawo rosną nowe kadry PiS.
Gość - Zbuntowany w środa, 03 luty 2021 16:47

Co za shizofremia. WOSP tu pomaga a tu popiera strajk babonòw i zabijanie nienarodzonych dzieci.

Co za shizofremia. WOSP tu pomaga a tu popiera strajk babonòw i zabijanie nienarodzonych dzieci.
Gość
środa, 24 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.