Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Tenisiści grali o Puchar Wójta

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta

W sobotę 14.12.2019 r. w sali sportowej w Malanowie po raz pierwszy odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Malanów zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Przed rozpoczęciem turnieju decyzją organizatorów po wcześniejszej konsultacji z zawodnikami zmienione zostały kategorie wiekowe.

Po zmianie wyglądały one następująco: kat. mężczyzn do 50 lat, kat. mężczyzn 51 lat i starsi oraz kat. gry podwójnej. W pierwszej kategorii do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery grupy po czterech zawodników.

Następnie po dwie najlepsze osoby awansowały do ¼ finału. Od tego momentu zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym (przegrywający odpada).

Po zaciętych pojedynkach najlepszy okazał się Piotr Piaskowski (Konin), II miejsce zajął Krzysztof Naszko (Konin), a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Wypiór (Przykona). W kat. powyżej 50 lat rywalizowało 12 zawodników.

Swoje rozgrywki również toczyli w systemie grupowo-pucharowym. W tej kategorii najlepszy okazał się Krzysztof Matuszak (Turek), który w finale pokonał Jerzego Paradę (Turek). Trzecie miejsce zajął Stanisław Mikosik (Turek).

Ostatnią kategorią tego dnia była gra podwójna do której przystąpiło 12 par. Tym razem rywalizacja o zwycięstwo toczyła się systemem brazylijskim. Najlepszą parą okazali się Piotr Piaskowski/Krzysztof Naszko (Konin), którzy wyprzedzili parę Jakub Sosenka/Łukasz Wejzer (Turek/Dziadowice) oraz parę Jerzy Parada/Stanisław Mikosik (Turek).

Po 8 godzinach zmagań nastąpiło podsumowanie rozgrywek którego dokonali Ireneusz Augustyniak – wójt gminy Malanów oraz Łukasz Jasiak – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wręczono również nagrodę dla najstarszego zawodnika, którym został Stanisław Kucińśki (87 lat) z Łodzi. Organizatorzy serdecznie dziękują restauracji Hacjenda za ufundowanie poczęstunku dla uczestników.
Kawęczyn: Małżeństwa złotem, diamentem i żelazem p...
Julita Borowska z I LO w Turku z wizytą u prezyden...