Malanów: Trwają piłkarskie zmagania strażaków z Wielkopolski

Malanów PSP

 

W miniony piątek, 10 listopada, w hali sportowej w Malanowie odbyły się strefowe eliminacje w ramach Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji ośmiu drużyn regionu Wielkopolski Wschodniej, najlepszymi piłkarzami okazali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wszystkie przybyłe drużyny zostały serdecznie powitane przez wójta gminy Malanów, Ireneusza Augustyniaka, komendanta powiatowego PSP w Turku, bryg. Piotra Pietruchę, zastępcę komendanta powiatowego PSP, bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza. Wszyscy złożyli życzenia zawodnikom udanej i bezpiecznej gry, a jednocześnie miło spędzonego czasu podczas sportowej rywalizacji. W eliminacjach uczestniczyło osiem drużyn:

KM PSP Kalisz
KP PSP Ostrów Wielkopolski
KP PSP Ostrzeszów
KP PSP Kępno
KM PSP Konin
KP PSP Koło
KP PSP Słupca
KP PSP Turek

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których najlepsze zespoły awansują do kolejnego etapu rywalizacji. Mecz otwarcia rozegrały drużyny z Turku i Słupcy. Turniej sędziowali sędziowie z KOZPN Konin Grzegorz Łakomicki oraz Tomasz Wójtowicz.

Po blisko pięciu godzinach zaciętej sportowej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się ekipa z KP PSP Ostrów Wielkopolski, wygrywając w finałowym spotkaniu z kolegami z KM PSP Kalisz, w stosunku bramek 3:0. W meczu o trzecie miejsce gospodarze turnieju, czyli strażacy z KP PSP Turek po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość zespołu z KP PSP Słupca w stosunku bramek 1:3.

Klasyfikacja Końcowa:

KP PSP Ostrów Wielkopolski
KM PSP Kalisz
KP PSP Słupca
KP PSP Turek

Najlepszym bramkarzem eliminacji strefowych został mł. asp. Arkadiusz Mruk z KP PSP Ostrów Wielkopolski, natomiast królem strzelców mł. asp. Patryk Pera z KP PSP Ostrów Wielkopolski. Komenda Powiatowa PSP w Turku składa serdecznie podziękowania Wójtowi Gminy Malanów za pomoc w organizacji turnieju, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Malanowie, Restauracji Hacjenda w Malanowie oraz firmie Skarby Regionów Dostawca wód mineralnych. Nagrody rzeczowe dla najlepszej drużyny ufundowały firma ze sprzętem sportowym Zina oraz sklep pożarniczy Remiza 24.

Serowy zawrót głowy, czyli warsztaty kulinarne w Z...
Atak na 46-letniego mężczyznę w centrum Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.