Malanów: XV Przeglądu Chórów Szkolnych

XIV Przeglądu Chórów Szkolnych

Już po raz kolejny mieszkańcy Malanowa i okolic mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. W malanowskim kościele spotkała się młodzież, którą łączy miłość do muzyki. Wiele pięknej utworów usłyszała publiczność podczas XV Przeglądu Chórów Szkolnych.

Jak usłyszeliśmy podczas uroczystego otwarcia młodzież nadal chce śpiewać. Tym bardziej iż wiemy, że śpiew chóralny to ciążka i mozolna praca. Zanim utwór zabrzmi tak, by dyrygent był zadowolony, chórzyści pracują nad każdym dźwiękiem. Jest to wiele godzin prób, rozśpiewek i poprawek.

Z całą pewnością dyrygenci chórów, które wystąpiły podczas wydarzenia są zadowoleni z efektu. Swój profesjonalizm w tym roku zaprezentowali Chór Państwowej Szkoły Muzycznej im.Witolda Lutosławskiego w Turku, Zespół Kokardki działający przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie, Chór Szkoły Podstawowej w Dobrej, Chór Szkoły Podstawowej w Malanowie oraz goście honorowi- chór przy parafii św.Barbary w Turku.

Po wyjątkowym koncercie podziękowania za trud, poświęcony czas oraz serce złożono dyrygentom- Marii Szczap, Kamili Pacześnej, Marcie Tomczyk- Groblica, Marlenie Jesionek oraz Katarzynie Tomczyk. Niniejszym osobom gratulacje przekazali wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Malanowie Marek Nowicki.

Tradycją jest, że na zakończenie Przeglądu Chórów Szkolnych muzycy wspólnie wykonują Rotę, a następnie uczestnicy wydarzenia biorą udział w spotkaniu integracyjnym.
Malanów: Dzień Dziecka na Folwarku pełen niespodzi...
Tuliszków: Muzyka, życzenia oraz pyszny tort z oka...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.