Malanów: XV Plener Malarski „Malowniczy Malanów”

Malanów

Plener malarski to intensywna praca twórcza połączona z przyjemnością przebywania w otoczeniu przyrody. Przekonali się o tym artyści, którzy w słoneczną sobotę 11 września 2021 r. mogli rozwijać swoje umiejętności malarskie w sołectwie Czachulec Stary. XV, jubileuszowy plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną. Przez te 15 lat artyści uwiecznili na swoich płótnach urokliwe zakątki prawie całej gminy Malanów.

Niektórzy artyści goszczą na malanowskim plenerze każdego roku twierdząc, iż czerpią radość ze wspólnego tworzenia, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa na nich stymulująco. Inni uważają, że udział w plenerach jest dla nich szczególnie ważnym doświadczeniem, ponieważ mogą tworzyć i udoskonalać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów. Bo jak twierdzi artysta Ralph Waldo Emerson: „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator.”

Po powitaniu wszystkich przybyłych do Czachulca Starego przez prezes Stowarzyszenia Krystynę Sobczak oraz dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską artyści udali się w różne zakątki miejscowości aby oddać się swojej pasji tj. malowaniu. Przez cały czas mogli liczyć na wsparcie i pomoc: Pana Romana Choinki. Na plenerze tworzyli artyści w zróżnicowanym wieku: od przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponad podstawowych aż do osób dorosłych.

Przedszkolaków reprezentowały:

Zuzia Kornacka, która malowała wraz z mamą Marzeną Kornacką
Amelia Kasprzak
Amelia Wszędybył

Szkołę Podstawową w Dziadowicach :

Kinga Szymańska
Danuta Szczap

Opiekunem dzieci była Pani Dyrektor szkoły Renata Binkowska, która także tworzy piękne obrazy,

Szkołę Podstawową w Malanowie:

Justyna i Eliza Bryl wraz z mamą Justyną Bryl
Kornel i Tycjan Frątczak wraz z mamą Dorotą Frątczak
Alicja Czerniak
Nikola Herbich
Nadia Kąciak
Klaudia Kąciak
Basia Kowalska

Opiekunem Grupy był Pan Jacek Stasińczuk,

Szkołę Podstawową w Miłaczewie:

Maria Kornacka
Klaudia Bekalarska
Zuzanna Maciejewska
Marta Jaroszewicz
Zuzanna Kąciak
Julia Bekalarska
Marcelina Sochacka
Lena Haraś
Wiktoria Płóciennik
Julia Jaroszewicz
Alicja Jaroszewicz
Iga Mikołajczyk
Weronika Jafra
Klara Wasik

Opiekunem uczniów a zarazem także osoba malującą była Pani Beata Górska.

Szkoły średnie reprezentowały:

Gabriela Bałdych
Maja Kąciak
Oliwia Mikołajczyk
Oliwia Muszalska
Zofia Stawicka

Piękno wsi Czachulec Stary utrwalili na płótnie także dzieci z Turku : Stanisław Gacek i Amelia Stojecka wraz z opiekunką Joanną Adamczyk oraz Klaudia Szulc z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewe. Nie zabrakło też osób dorosłych a wśród nich była Justyna Orligóra, Natalia Marczyńska, Jolanta Rzepka i Arkadiusz Rzepka.

W podsumowaniu XV edycji pleneru uczestniczyli Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, dyrektorzy szkół, Sołtys wsi Czachulec Stary Anita Bartnik, rodzice i opiekunowie małych artystów. Po wręczeniu upominków i poczęstunku wszystkim uczestnikom podziękowano za włożony trud, pracę i poświęcony czas a także wspaniałą atmosferę. Wdzięczność wyrażono także Pani sołtys, która wraz z mężem ugościła uczestników pleneru w świetlicy wiejskiej.

Organizatorzy zapraszają do Centrum Kultury i Bibliotek Publicznej w Malanowie gdzie można podziwiać namalowane obrazy.

Plener Malarski” Malowniczy Malanów” jest projektem dofinansowanym przez Gminę Malanów.

źródło: malanow.pl


Wzrost wydatków na ochronę zdrowia w powiecie ture...
Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem turkowskieg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.