Malanów: Zmiany w okręgach wyborczych w Gminie

Malanów

7 kwietnia czekają nas kolejne, tym razem samorządowe wybory, z opcją ewentualnej drugiej tury 21 kwietnia. Wyborcy zdecydują, kto zostanie radnym gminnym, powiatowym czy sejmiku wojewódzkiego, a także kto na kolejne 5 lat zasiądzie w fotelu Wójta. Głosowanie za nieco ponad 2 miesiące. Jednak przygotowania do wyborów już trwają. W ostatnim czasie poznaliśmy decyzję Komisarza Wyborczego w Koninie ws. podziału Gminy Malanów na okręgi wyborcze.

Czym jest okręg wyborczy? Okręg wyborczy to część terytorium, w naszym przypadku gminy w którym wybieramy swojego przedstawiciela do Rady Gminy. W gminie Malanów okręgów jest 15, ponieważ tylu radnych liczą Rady w gminach o liczbie mieszkańców nie przekraczającej 20 tys.

Dotychczas okręgi wyborcze ustalała Rada Gminy w drodze uchwały. Podział, który obowiązywał jeszcze do ostatnich wyborów ustalono w 2012 r. W 2014 i 2018 nastąpiły zmiany wynikające z utworzenia w niektórych okręgach nowych ulic. W obecnych wyborach zmiany w okręgach dokonywane są w drodze postanowienia przez komisarza wyborczego. Zmiany nie ominęły również naszej gminy i w kilku okręgach zaszły istotne zmiany.

Z dotychczasowego okręgu nr 9 w skład którego wchodziło sołectwo Rachowa oraz część sołectwa Malanów, wyłączono sołectwo Rachowa. Uzasadnieniem tej decyzji był fakt, iż w skład okręgu wyborczego nie może wchodzić sołectwo z częścią innego sołectwa, jeżeli istnieje inna możliwość podziału. Zmiany w okręgu nr 9 pociągnęły za sobą kolejne w innych okręgach.

Aktualny podział na okręgi wyborcze przedstawiono w tabeli poniżej.

Ważną informacją jest również to, że mimo zmian w okręgach, wszyscy mieszkańcy Gminy Malanów będą głosować w dotychczasowych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych tj. w:

-Szkole Podstawowej w Dziadowicach

-Gminnym Przedszkolu w Malanowie (ul. Szkolna)

-Szkole Podstawowe w Miłaczewie

-Szkole Podstawowej w Malanowie (ul. Parkowa)

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Nie dajcie się Państwo wciągnąć w brudną kampanię ...
Dobra: Wyjątkowa zabawa podczas Karnawałowej Biesi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.