Malanów: Uwaga oszuści

W związku z informacjami od mieszkańców gminy Malanów o osobach podających się za pracowników Urzędu Gminy w Malanowie, którzy pod pretekstem kontroli stanu pieca c.o. i rzekomego prawnego obowiązku wymiany źródła ogrzewania do końca 2023 roku próbują wejść na posesję, informujemy, że z tego typu działaniami Urząd Gminy w Malanowie nie ma nic wspólnego.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Malanów: Nowa sołtys w sołectwie Targówka

Późnym popołudniem dnia 17 stycznia mieszkańcy sołectwa Targówka zebrali się w świetlicy wiejskiej, aby wybrać sołtysa. W zebraniu udział wzięło 72 mieszkańców spośród 255 uprawnionych do głosowania.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Ciężarówka w rowie. Pracowity poranek strażaków

Druhowie z Malanowa i strażacy z Turku zaangażowani byli w usuwanie skutków wypadku, do którego doszło dziś rano w miejscowości Prażuchy Nowe - na granicy powiatu tureckiego i kaliskiego. Ruch na drodze wojewódzkiej był utrudniony po tym, jak doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

  2 komentarze
2 komentarze

Love Story w Malanowie, czyli II edycja Targów Ślubnych

Już 19 lutego w restauracji Hacjenda w Malanowie odbędzie się II edycja Targów Ślubnych „Love Story”. Pracujesz w branży ślubnej ? Chcesz się pokazać ? Nie może Cię tam zbraknąć!

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Radni przyjęli budżet wielkich szans

-Dumą tego roku będzie kwota przeznaczona na wydatki majątkowe- tymi oto słowami skarbnik gminy Malanów Marzanna Szczap wprowadziła radnych w zapisy budżetu na 2023 rok. Projekt przyjęto jednogłośnie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Rozpoczęła się przebudowa dróg warta prawie 5 mln zł

Z początkiem listopada, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem Wykonawca rozpoczął prace w ramach inwestycji „Budowa i przebudowa dróg w Gminie Malanów”. Pierwszym odcinkiem z ośmiu planowanych dróg była przebudowa drogi Skarżyn- Konina - Czachulec Stary. Roboty polegały na wykonaniu nowej nawierzchni z asfaltobetonu, poboczy oraz udrożnieniu rowu. W ramach prac położony został asfalt na odcinku 990 mb.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Po raz czwarty walczyli o Puchar Wójta Gminy

W sobotę 10 grudnia bw sali sportowej w Malanowie odbył się IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Malanów. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn: 16-50 lat oraz 51 lat i starsi. Do rywalizacji w w każdej grupie wiekowej przystąpiło po 15 zawodników.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Umowa na dowóz uczniów do szkół i przedszkola podpisana

W czwartek 8 grudnia br. Wójt Gminy Malanów przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy podpisał umowę na realizację zadania pn. „Świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Malanów w okresie styczeń 2023 - grudzień 2023 w formie zakupu biletów miesięcznych”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Świątecznie i na sportowo, czyli świąteczny kiermasz z charytatywnym akcentem

Piękne ozdoby świąteczne, masa pyszności oraz akcent sportowy. Tak wyglądała sobota w Malanowie podczas której mieszkańcy mieli okazję nie tylko wspaniale się bawić, ale również pomóc dzieciom z terenu gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: O tańcu nie da się pisać…Taniec trzeba tańczyć

 "Wesoło ten tańcuje, komu szczęście przyśpiewuje"... i tak było w Malanowie, gdzie 24 listopada 2022 r. miłośnicy tańca rywalizowali w XIV Turnieju Tańca Dowolnego i Towarzyskiego. Turniej został zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie „Nadzieja” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.