Małgorzata Szymańska „Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko“

Małgorzata Szymańska

-Jestem szczerze wzruszona. Obecnie bycie eko to taka moda. Mam nadzieję, że ta moda będzie trwała jak najdłużej, że wypracowane przez nas nawyki wejdą w nasze życie nie tylko jako ciekawostka, nowość. Wierzę, że wszystkie działania, które wraz z uczniami podejmowałam zaowocuja w życiu dorosłym- mówiła odbierając nagrodę Małgorzata Szymańska.

Podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego Powiatu Tureckeigo przyznano tytuł "Człowiek Zatroskany o Środowisko AD. 2023". Wyróżnienie nadawane jest corocznie przez Turecki Klub Ekologiczny w Turku. W tym roku niniejszą nagrodę otrzymała Małgorzata Szymańska.

Pani Małgorzata Szymńska jest nauczycielką chemii w Zespole Szkół Technicznych w Turku im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego od roku 1999. W swojej pracy pedagogicznej systematycznie, corocznie podejmuje działania i realizuje przedsięwzięcia mające na celu szerzenie i kształcenie postaw proekoloicznych wśród młodzieży.

W roku 2023 zrealizowała wraz z młodzieżą między innymi projekt "Dom ekologiczny", warsztaty kosmetyczne, których celem było przygotowanie kosmetyków z naturalnych komponentów, projekt "Jestem proeko", projekt „Jesienne kompozycje w atlu eko", konkurs wiedzy ekologicznej zorganizowany z okazji "Dnia Ziemi", "Dzień bez samochodu", konkurs na plakat ekologiczny, projekt: "Czas na decoupage".

W ramach podejmowanych działań pani Małgorzata Szymańska zwraca uwagę na dbanie o bioróżnorodność nawet przy aranżacji małych przestrzeni, segregację śmieci, nie marnowanie żywności, robienie przemyślanych zakupów odzieży, jej przerabianie i naprawianie, oszczędzanie wody i energii, inspiruje jak człowiek, jako jednostka może zmniejszyć ślad węglowy.

Inspiruje młodzież do tworzenia pięknych kompozycji wkorzystującch tylko naturalne komponent, a przy tym ukazujących, np. walory jesieni. Przez taką postawę młodzież może udowodnić, że nie są jej obojętne losy naszej planety.

Poprzez udział w licznych konkursach młodzież ma możliwość wykazania się wiedzą z zakresu ekologii oraz zagrożeń cywilizacyjnych i sposobów ich zapobiegania, a także wyrobienia sobie zdrowych, proekologicznych zachowań i nawyków.

 

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Czas podsumowań, czyli spotkanie noworoczne powiat...
Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie Rolnikami Roku...
 

Komentarze 1

Gość - KOLEGA w sobota, 10 lutego 2024 13:18

GRATULUJEMY KOLEŻANCE I ŻYCZYMY NASTĘPNYCH SUKCESÓW

GRATULUJEMY KOLEŻANCE I ŻYCZYMY NASTĘPNYCH SUKCESÓW
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.