Merchandising dla influencerów - budowanie relacji z odbiorcami

Merchandising dla influencerów

Chcesz sprzedać produkt lub powiększyć grono osób rozpoznających Twoją markę? Nawiąż współpracę z influencerami. Czym jest merchandising dla influencerów i jak go wykorzystać? Jakie znaczenie ma dla niego budowanie relacji z odbiorcami? Wyjaśniamy!

Merchandising dla influencerów - co to takiego?

Należy zacząć od wyjaśnienia, czym jest merchandising dla influencerów. Generalnie merchandising to sposób wpływania na odbiorców poprzez odpowiednią prezentację produktów. Jeśli chodzi o znaczenie pojęcia w połączeniu z influencerami, mowa o prezentacji produktów przez dobrze rozpoznawalne osoby, głównie te działające w internecie. Innymi słowy, mamy tu na myśli wszelkich użytkowników mediów społecznościowych, których strony są śledzone przez wielu ludzi.

Merchandising dla influencerów to rozwiązanie skuteczne ze względu na duże zasięgi osób znanych w sieci. Nawiązując współpracę z influencerami, niewiele trzeba, aby znacznie zwiększyć rozpoznawalność produktu. Niemniej jednak musi zostać spełnionych kilka warunków. Kluczową kwestią są umiejętności influencera w zakresie budowy relacji z odbiorcami.

Budowa relacji z odbiorcami a skuteczność promocji

Z założenia merchandising ma być skuteczny ze względu na duże zasięgi influencerów. Jednak dzisiaj nie wystarczy już, że influencer wspomni w filmie o jakimś produkcie. Bardzo ważny jest sposób prezentacji. Przede wszystkim jednak influencer musi być przekonujący, kiedy prezentuje dany produkt. Nie przekona on jednak nikogo, jeśli wcześniej nie zbuduje odpowiedniej relacji z odbiorcami.

Dlatego też, aby promocja danego produktu lub marki była skuteczna, wcześniej trzeba zdobyć zaufanie odbiorców. Pozornie mogłoby się wydawać, że każdy influencer potrafi robić to doskonale, w końcu inaczej nie miałby tysięcy followersów. Okazuje się jednak, że nie każda osoba znana w sieci potrafi nawiązywać relacje z odbiorcami. Wiele osób jest znanych ze względu na charakter materiałów, które wrzuca do sieci czy też przez jakieś swoje cechy szczególne. Jednak niekoniecznie są to ludzie cenieni przez odbiorców, którzy traktują ich jak autorytety.

Zatem aby merchandising dla influencerów okazał się rozwiązaniem dającym realne korzyści, współpracę trzeba nawiązać ze świadomym influencerem, znającym najważniejsze zasady marketingu. Mowa o osobie, której odbiorcy ufają. Ponadto influencer powinien potrafić tak zaprezentować produkt, aby odbiorcy uwierzyli mu, że warto skorzystać z danej oferty.

Aktywność influencera

Promocja poprzez media społecznościowe jest skuteczna również ze względu na możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z odbiorcami. Influencer powinien zatem być osobą aktywną, która odpisuje na pytania i komentarze odbiorców. Wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące produktu, jest pomocna, a przy tym szczera. Wszelkie te elementy stanowią część procesu budowania relacji z odbiorcami. Nie ma wątpliwości, że dobrze przeprowadzony merchandising to korzyść zarówno dla danej marki, jak i dla samego influencera, który staje się bardziej doceniany przez odbiorców.

 

Kawęczyn: Piątek trzynastego szczęśliwy dla Dziewi...
Tuliszków: Burmistrz podpisał umowę na modernizacj...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.