Miasto Turek: Lodowisko od dawna mamy w planach

Lodowisko od dawna mamy w planach
Petycja w sprawie utworzenia lodowiska w Turku wzbudziła wiele emocji. List do redakcji w tym temacie wystosował również Urząd Miejski. Poniżej przedstawiamy treść pisma. 
 
 
 
"W związku z informacją, jaka ukazała się na portalu iTurek.net, dotyczącą petycji ws. lodowiska informujemy, że Miasto Turek ma gotowy projekt Centrum Sportów Plażowych, który chce wybudować na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej. W ramach inwestycji zaplanowany został zadaszony budynek, który zimą byłby lodowiskiem, a latem rolkowiskiem.
Dwukrotnie (w 2018 i w 2020 roku) staraliśmy się o dofinansowanie do tego projektu z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za pierwszym razem Starosta Turecki nie wydał zgody na budowę obiektu. Zaś w 2020 r. nowy obiekt rekreacji z Turku nie zyskał rządowej akceptacji. 
Niemniej mamy gotową dokumentację na lodowisko, pozwolenie na budowę i kiedy tylko będzie taka okazja, ponownie będziemy starali się pozyskać dofinansowanie na to przedsięwzięcie. Natomiast poparcie społeczne w formie petycji tylko utwierdza nas w przekonaniu o właściwym kierunku działań". 
Urząd Miejski w Turku
Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Gm. Turek: „Zakorzeniona tożsamość”, czyli ekologi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - tata w środa, 14 września 2022 07:12

Fajnie:-) Będzie kolejna focia z udziałem posła. jeszcze napisze, że kasę załatwił:-))

Fajnie:-) Będzie kolejna focia z udziałem posła. jeszcze napisze, że kasę załatwił:-))
Gość - PiSior w środa, 14 września 2022 12:05

To będzie cały album z Bartosikiem .Samozwańczy rzecznik Starostwa już pewnie czeka z aparatem na sygnał.

To będzie cały album z Bartosikiem .Samozwańczy rzecznik Starostwa już pewnie czeka z aparatem na sygnał.
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.