Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w Kumite

Mistrzostwa Polski Karate

W dniu 30 listopada odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w Kumite, w których wystartowały czołowe kluby z Polski. Nasza reprezentacja wystąpiła w 8 osobowym składzie. Byli to doświadczeni zawodnicy, którzy wywalczyli kwalifikacje podczas ogólnopolskiego turnieju w Kole.

Przy silnie obsadzonych kategoriach wagowych nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i dzielnie stawili czoło zawodnikom krajowym i z zagranicy, Nierzadko w walkach eliminacyjnych i finałowych o zwycięstwie decydowały nawet dwie dogrywki i nawet pomimo rozstrzygnięcia przez wagę musiała być podjęta decyzja o trzeciej dogrywce. Po ciężkiej drodze przez drabinki 7 naszym zawodnikom udało się dotrzeć do finałowych walk w swoich wagach. Pięciu z nich wykorzystało możliwość walki o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski i tym samym zdobyli złoto, a byli to: Aleksandra Figurska, Julita Stanisławska , Wojciech Gadomski, Hubert Nowinowski, Tomasz Sobczak ( senior- walczył bez żadnych ochraniaczy z technikami frontalnymi), V-ce Mistrzami zostali Marcel Rosiak, Natalia Zamiatowska. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bartosz Waberski, który debiutował w tak prestiżowej imprezie. Zawodnikom sekundował shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. Podziękowania dla Burmistrza Turku i Tuliszkowa, PGKiM Turek, radnego miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OSP Turek i panu Robertowi Nowinowskiemu.
Władysławów: Wielka miłość, wielka siła! Jubileusz...
Imponujący wynik! Wolontariusze podczas akcji „Pog...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 14 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.