Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Międzynarodowe seminarium naukowe w turkowskim muzeum

Muzeum Miasta Turku

W dniach 9-10 maja b.r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce międzynarodowe seminarium naukowe.

Seminarium otworzył burmistrz miasta Turku Romuald Antosik, a w dalszej części gości przywitał dyrektor Muzeum Bartosz Stachowiak, który oddał prowadzenie dr. Makaremu Górzyńskiemu z Uniwersytetu Kaliskiego.

Seminarium pt. „Źródła (nie)rozpoznane, czyli nowe badania nad urbanistyką i architekturą „Trzeciej Rzeszy” w okupowanej Polsce”. Związane jest także z naszym miastem. To właśnie Turek posiada ważny materiał źródłowy w postaci zbioru Kreisbildstelle Turek/Wartheland blisko 4000 negatywów z czasów okupacji oraz licznych planów architektonicznych dotyczących przeistoczenia miasta na wzór ośrodków III Rzeszy, dlatego jest właściwym miejscem na to wydarzenie, stając się także przedmiotem badań.

Dwudniowe seminarium skupia specjalistów z Polski i Niemiec w zakresie historii i architektury. Jest ono początkiem serii spotkań naukowych, które zaplanowane są na najbliższe dwa lata. Ich cel to dyskusja nad metodami i strategiami, za pomocą których działania planistyczne Niemców i związane z nimi praktyki mogą być powiązane z historią okupowanych miast.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Kaliski, Muzeum Miasta Turku, Nordost-Institut, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Drugim Partnerem jest Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

źródło: Muzeum Miasta Turku

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Kawęczyn: Festyn parafialny w Głuchowie pełen atra...
Końcówka maja pełna muzyki i atrakcji. Wiemy, kto ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Paweł w niedziela, 12 maja 2024 08:57

Plastikowe kubeczki a później hałdy śmieci .Ach to miasteczko Turek

Plastikowe kubeczki a później hałdy śmieci .Ach to miasteczko Turek
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.