Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy

19 listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku wziął udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

Uczniowie zjednoczyli się w działaniu i aktywnie podjęli szereg inicjatyw, których celem było zapoznanie się z zapisami Konwencji o prawach dziecka, zwrócenie uwagi na dzieciństwo, jako jeden z najważniejszych etapów rozwoju człowieka oraz uczczenie rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Tego dnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dominował kolor niebieski, a na korytarzu wyeksponowano najważniejsze prawa dziecka. Na chodniku, przed wejściem do placówki pojawiły się napisy wykonane kredą, informujące lokalną społeczność o tym, jak ważny dzień świętowany jest w naszym Ośrodku.
W ramach akcji młodsze dzieci obejrzały film pt. „Jack i Ruby. Czym są prawa dziecka?”. Następnie wykonały przeznaczone dla nich zadania. Starsi uczniowie natomiast otrzymali zeszyt z zadaniami, które będą mogli realizować na lekcjach wychowawczych.

Zwieńczeniem obchodów był „Marsz Dla Każdego Dziecka”, który przeszedł ulicami Turku. Nasi wychowankowie ubrani na niebiesko, z niebieskimi sercami na policzkach, niebieskimi balonami i transparentem pokazali mieszkańcom Turku, że znają swoje prawa i jednoczą się ze wszystkimi dziećmi na świecie, okazując wsparcie i solidarność zwłaszcza tym, których prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

Akcję koordynowały: Elwira Bukowiecka i Beata Biała.
Tradycja kwiatowych dywanów rekomendowana na listę...
W Rak'n'Roll – owym rytmie w Zespole Szkół Technic...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.