Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Mieszkańcy Zdrojek Lewych po latach zyskają drogę z prawdziwego zdarzenia

Konferencja prasowa Zdrojki Lewe

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad kolejnym etapem budowy Zdrojek Lewych. Po kilkudziesięciu latach mieszkańcy wreszcie zyskają drogę z prawdziwego zdarzenia i nie będą musieli prosić się o to, co im się od dawna należało.

Jak już informowaliśmy powiat turecki na budowę ul. Zdrojki Lewe otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przyznana kwota to 6 150 459 zł, natomiast wartość inwestycji szacowana jest na 10 250 765, 63 zł. Z mieszkańcami Zdrojek Lewych spotkali się poseł Ryszard Bartosik, starosta Dariusz Kałużny, mieszkaniec osiedla Jan Smak oraz kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski.

- Osobiście bardzo cieszę się z tej ulicy. To wielkie wydarzenie dla miasta Turku, zostanie zrealizowane przez powiat turecki. Mam nadzieję, że ze wsparciem miasta. Jest to przede wszystkim najważniejsze wydarz dla państwa - zwracał się do mieszkańców poseł Ryszard Bartosik.

W ubiegłorocznej kampanii wyborczej zarówno poseł Bartosik jak i Dariusz Kałużny dwukrotnie spotykali się z mieszkańcami Zdrojek Lewych, informując ich o staraniach w sprawie budowy tak ważnej dla nich drogi.

- Dla wszystkich, którzy nie wierzyli, dziś pokazujemy, że warto nam zaufać, bo dotrzymujemy słowa - dodał Ryszard Bartosik.

Starosta powiatu tureckiego, który jest beneficjentem dofinansowania i inwestorem wspominał, że przy realizacji projektu budowy drogi liczy na wiarygodność burmistrza Antosika, który uczestniczył w pierwszym odcinku. Starosta zwrócił się także do jednej z mieszkanek, pani Marii Oweckiej, która przez lata zabiegała o budowę ulic.

- Pani Mario, melduję wykonanie zadania - powiedział starosta.

Obecny na spotkaniu z mieszkańcami kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski podsumował pierwszy etap budowy ulicy Zdrojki Lewe, który został już zakończony i kosztował niespełna 650 tys. zł oraz opowiedział o pracach przy drugim etapie, który liczy blisko 1800 metrów i prowadzi aż do ul. Kaczmarskiego. Prace na nim rozpoczną się już w tym roku, a całość zostanie zakończona w połowie sierpnia 2020 roku.

Na zakończenie Ryszard Bartosik pogratulował wszystkim samorządom z powiatu tureckiego, którym udało się pozyskać środki z tej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.


Nowy batalion 12 WBOT
Gigantyczny kontrakt dla Mirandy. Umowa na 165 mln...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mieszkaniec w niedziela, 08 września 2019 11:49

Dziękujemy Panu Staroście Dariuszowi Kałużnemy, że po 80 latach będziemy mieć drogę. Nie zapomnimy tego Panu. Jeszcze raz dziękujemy.

Dziękujemy Panu Staroście Dariuszowi Kałużnemy, że po 80 latach będziemy mieć drogę. Nie zapomnimy tego Panu. Jeszcze raz dziękujemy.
Gość - xxx w piątek, 06 września 2019 23:03

Panie pośle Bartosik czy w tej sprawie podobnie jak w sprawie ul. Leśnej pan lobbował o przyznanie dotacji? Dziwnym jest fakt ,że poprzednią sprawą nie zajęła się prokuratura.
Jeszcze dziwniejsze jest to co pan robi na ul.Zdrojki Lewe. Przecież to podobno starostwo (organ samorządowy) nie pan, osiągnęło "sukces". Kolejna tuba propagandowa?

Panie pośle Bartosik czy w tej sprawie podobnie jak w sprawie ul. Leśnej pan lobbował o przyznanie dotacji? Dziwnym jest fakt ,że poprzednią sprawą nie zajęła się prokuratura. Jeszcze dziwniejsze jest to co pan robi na ul.Zdrojki Lewe. Przecież to podobno starostwo (organ samorządowy) nie pan, osiągnęło "sukces". Kolejna tuba propagandowa?
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.