Mieszkaniec powiatu tureckiego oszukany przy zakupie węgla

KPP Turek

Mieszkaniec powiatu tureckiego stracił 1000 zł po wpłaceniu zaliczki na zakup węgla. Wysokie ceny węgla oraz trudności i w zakupie spowodowały, że pojawiło się wiele ogłoszeń stworzonych przez oszustów. Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji przyjęli od mieszkańca powiatu tureckiego zawiadomienie o oszustwie przy kupnie węgla na portalu facebook marketplace. Pokrzywdzony znalazł ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w cenie 1200 zł za tonę. Skontaktował się z osobą zamieszczającą ogłoszenie poprzez komunikator i następnie zadzwonił na podany numer telefonu. W rozmowie oszust zapewnił, że zamówiony ekogroszek trafi w ciągu tygodnia po wpłaceniu zaliczki w wysokości 1000 zł. W kolejnym dniu pokrzywdzony przekazał kod blik, dzięki któremu przestępca wypłacił 1000 zł, przy czym zapewnił, że transport z ekogroszkiem trafi do pokrzywdzonego w ciągu tygodnia. Gdy oszukany mężczyzna po kilku dniach próbował dodzwonić się na podany numer telefonu, był już nieaktywny, a na próby kontaktu poprzez portal nie odpowiadał.

Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję.

Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

źródło: KPP Turek

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach
Kolejny turkowianin na Mistrzostwach Świata. Andrz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.