Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mieszkanka powiatu tureckiego korzystała z Vinted. Straciła 2 tys.zł

oszustwo

Jak informowaliśmy już wielokrotnie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Turku odnotowujemy coraz większą liczbę oszustw za pośrednictwem różnych portali sprzedażowych. Do kolejnego z nich doszło 24 kwietnia 2024 roku. Mieszkanka powiatu tureckiego dokonując sprzedaży za pośrednictwem portalu VINTED została oszukana na kwotę 2000 złotych. Pokrzywdzona została poproszona przez "klienta" o możliwość zmiany portalu sprzedażowego, za pośrednictwem którego miała być dokonana przedmiotowa transakcja. Bez chwili zawahania kobieta wystawiła do sprzedaży swoje produkty na innym portalu sprzedażowym. Nie wydało jej się to w żaden sposób podejrzane, a był to dopiero początek działania oszusta.

Myśląc,że za chwile kobieta otrzyma pieniądze za zakupiony przez "klienta" towar, weszła w hiperłącze przesłane przez oszusta na skrzynkę portalu sprzedażowego. Pokrzywdzona nie zważając na podejrzany przebieg transacji udostępniła swojemu klientowi wszytskie swoje dane do bankowości elektronicznej wraz z numerem zabezpieczającym CCV karty debetowej. Jak się później okazało dane, które kobieta przekazała " w aplikacji sprzedażowej" posłużyły oszustowi do zalogowania się do jej bankowości elektornicznej. Oszust wykorzystał nieuwagę swojej ofiary, która po chwili otrzymała informację, że ktoś korzystając z nowego urządzenia zalogował się na jej konto bankowe. W wyniku nieuwagi pokrzywdzonej straciła ona pieniądze w kwocie 2000 złotych, tracąc jednocześnie dostęp do swojej bankowości elektronicznej.

PRZYPOMINAMY :

-NIGDY NIE PODAWAJ DANYCH LOGOWANIA DO SWOJEJ BANKOWOŚCI ELEKTORNICZNEJ!
-NIE KLIKAJ W LINKI PRZESYŁANE PRZEZ NIEZNANE OSOBY, Z KTÓRYMI NIGDY WCZEŚNIEJ NIE MIAŁEŚ KONTAKTU!
-JEŚLI TRANSAKCJA WYDAJE CI SIĘ BYĆ PODEJRZANA NIE DZIAŁAJ W ZGODZIE Z OSZUSTEM! PAMIĘTAJ JEŚLI KTOŚ BĘDZIE CHCIAŁ FAKTYCZNIE ZAKUPIĆ

TWOJE PRODKUTY NIE BĘDZIE NAMAWIAŁ CIĘ DO ZMIANY PORTALU SPRZEDAŻOWEGO, A TYM BARDZIEJ DO PODAWANIA TWOICH DANYCH DO LOGOWANIA

W BANKOWOŚCI ELEKTORNICZNEJ WMAWIAJĄC JEDNOCZEŚNIE, ŻE JEST TO KONIECZNE, ABYŚ TY OTRZYMAŁ OD NIEGO PIENIĄDZE !

BĄDŹ CZUJNY NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!!!!

źródło: KPP Turek

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Opaski odblaskowe — dobry sposób na bezpieczeństwo
Podziel się dobrem, oddaj krew! Zapraszamy do udzi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gerwazy w środa, 01 maja 2024 09:19

Siejecie dezinformację. To nie przez portal Pani została oszukana, tylko przez swoją naiwność. Niezależnie od tego czy się sprzedaje czy kupuje, nie powinno się wprowadzać byle gdzie danych swojej karty, nie mówiąc już o danych do logowania na konto bankowe!

Siejecie dezinformację. To nie przez portal Pani została oszukana, tylko przez swoją naiwność. Niezależnie od tego czy się sprzedaje czy kupuje, nie powinno się wprowadzać byle gdzie danych swojej karty, nie mówiąc już o danych do logowania na konto bankowe!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.