Młodzież ZST na Targach Expo Sweet w Warszawie

Targi Expo Sweet

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klas gastronomicznych uczestniczyli w dniu 26 lutego 2020 r. w wycieczce do Warszawy, której celem były XII Międzynarodowe Targi Expo Sweet. Te najsłodsze dla branży cukierniczej i lodziarskiej targi odwiedzili zarówno wystawcy z Polski, jak i zagranicy (głównie z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec). Na swoich stoiskach przedstawili całościową ofertę wyposażenia kawiarni, piekarni, cukierni, lodziarni oraz restauracji, a także pełen asortyment produktów i półproduktów cukierniczych koniecznych do stworzenia odpowiedniego menu.

Dzięki temu uczestnicy targów mieli możliwość odkrycia nowych wyśmienitych smaków różnych rodzajów lodów ( czekolada- słony karmel, czarna wiśnia), deserów, ciast, tortów oraz degustacji kawy przygotowanej przez zawodowych baristów.

Ciekawą atrakcją była możliwość obejrzenia arcydzieła cukierniczego, czyli mistrzowskiego tortu w wykonaniu Jowity Woszczyńskiej, który wygrał na odbywających się w Mediolanie Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów. Ten wyjątkowy smakołyk ozdobiony był przepięknymi obrazami, rewelacyjnymi rzeźbami w perfekcyjnie odwzorowanych kolorach.

Uczniowie z ZST z zainteresowaniem obserwowali zmagania tegorocznych uczestników Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, których tematem przewodnim były „Igrzyska olimpijskie”.

Udział w targach umożliwił także naszym uczniom bezpośrednie spotkanie ze znanymi autorytetami kulinarnymi, między innymi - Kurtem Schellerem i Łukaszem Pielakiem, którzy zaprezentowali najnowsze desery lodowe na sezon 2020.

Ta niezwykła wycieczka do krainy magii cukierniczej była dla uczniów kierunków żywieniowych ZST okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie cukiernictwa, piekarstwa oraz lodziarstwa.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się pokazy z wykorzystaniem pięknych dekoracji czekoladowych oraz pokaz piekarski surowców marki Bakels.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków i Ilona Wieczorek.

źródło: ZST Turek

Łączność, strzelectwo i żeglarstwo czyli Liga Obro...
Akademickie Targi Edukacyjne 2020

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 10 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.