Mniejsze pensum dla nauczycieli przedmiotów zawodowych

zst

Radni powiatu tureckiego przyjęli zmiany w uchwale określającej zasady rozliczania czasu pracy nauczycieli. Obniżono tym samym pensum dla nauczycieli przedmiotów zawodowych do wymiaru 18 godzin.

Gdy we wrześniu ubiegłego roku radni powiatu tureckiego podnosili wymiar pensum dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, pojawiły się wątpliwości, czy nie zniechęci to pedagogów do podejmowania pracy. Tego zdania był m.in. Mariusz Seńko. Podczas sesji, która miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku wywiązała się dyskusja w tym temacie, która dotyczyła m.in. konsultacji przy ustalaniu wspomnianego pensum. Ostatecznie radni przegłosowali wymiar 20 godzin, ale naczelnik Wydziału Edukacji turkowskiego starostwa Sławomir Kosobudzki zapowiedział, że na początku roku przedstawi zarządowi powiatu propozycję ujednolicenia pensum do 18 godzin.

Podczas zwołanej w środę, 18 marca sesji radni wykonali ukłon w stronę nauczycieli przedmiotów zawodowych skracając pensum z 20 do 18 godzin.

- Cieszę się bardzo, że głosujemy to pensum, wnioskowałem o to juz wcześniej, ale dobrze, że robimy to dziś, z korzyścią dla nauczycieli - podsumował Mariusz Seńko.
fot.ZST Turek
„Szkoła odpowiedzialności, rozsądku i rozwagi” czy...
Wydajna i bezawaryjna sztaplarka - czyli jak kupić...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.