Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PGKiM: Modernizacja przepompowni ścieków

PGKiM

Trwa modernizacja trzynastoletniej przepompowni ścieków przy ul. Jedwabniczej. Dzięki prowadzonym pracom, ilość awarii się zmniejszy, a do tego dojdzie możliwość wykrycia nielegalnych zrzutów ścieków.

Przepompownia przy ul. Jedwabniczej wybudowana została w 2011 roku, na potrzeby przesyłu ścieków komunalnych ze strefy inwestycyjnej, oraz z osiedla Górniczego, części osiedla Zapałczanego i osiedla Uniejowskiego. Przyjmuje także ścieki od mieszkańców gminy Przykona i gminy Turek.

Przez minione niemal 13 lat pompy przepracowały ponad 25,5 tys. godzin. Chociaż miały regularne przeglądy i poddawane były remontom takim jak np. wymiana wirników, płaszczy wodnych, łożysk i naprawie silników, ich stan był bardzo zły. Dla sprawnego działania przepompowni należało przeprowadzić gruntowną modernizację.

W ramach przedsięwzięcia montowane są nowe, bardziej ekonomiczne i wydajne pompy, wymieniane są też podesty montażowe, prowadnice i pozostała armatura. Renowację przejdzie komora żelbetowa, dzięki czemu konstrukcja komory zostanie zabezpieczona przed korozją. Ponadto budowana jest komora pomiarowa z przepływomierzem. To pozwoli na dokładną analizę ilości ścieków napływających w konkretnym czasie, co będzie miało wpływ na wyeliminowanie nielegalnych napływów.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Już w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego...
Brudzew: Biegi Kasztelańskie już w sobotę! Zaprasz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.