Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych!

Lekcje WF z Monika Pyrek

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłod-szych do bycia aktywnymi! Już w dniach 5-6 grudnia była lekkoatletka odwiedzi Turek z Kin-der+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.

O projekcie
Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, spe-cjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodo-wego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktyw-nymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.
W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

• koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
• piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właści-wego toru lotu piłki,
• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
• roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
• biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
• refleksomierza,
• przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Do zajęć zaproszonych zostało blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych.

Pierwszego dnia (05.12.) zajęcia odbędą się w godzinach od 08:00 do 14:00 w miejskiej hali widowisko-wo-sportowej przy ul. Parkowej 3, natomiast w piątek 06.12. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1.
Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek!

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji:
www.alternatywnelekcjewf.pl

Władysławów: Wypadek w miejscowości Kamionka. Aute...
Wieczorna tragedia na ulicy Przemysłowej. Nie żyje...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 03 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.