Morsy Turek na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich

Image_1

W dniach 19-22 lipca rozbiegani członkowie Stowarzyszenia Morsy Turek wzięli udział w jednej z czołowych imprez biegowych w Polsce VI Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju.

19 lipca nasz ultramaratończyk Piotr Malek wystartował w głównym biegu festiwalu w Biegu Siedmiu Szczytów, pomimo złych warunków pogodowych, jakie napotkały go w nocy, silne opady deszczu i mgła udało mu się pokonać dystans 130 km w 23 godziny 26 minut.

Członkowie Stowarzyszenia są bardzo dumni, że mają w swoich szeregach tak wspaniałego i skromnego człowieka. W sobotę na linii startu Złotego Półmaratonu stanął Grzegorz Wysocki.

Festiwalowe zmagania zakończył bieg charytatywny Trojak Trail rozgrywany w niedzielę na dystansie 10 km, w którym wzięli udział Monika Olek-Wysocka, Malek Piotr , Wysocki Grzegorz i Mikołaj Wysocki. DFBG to nie tylko rywalizacja dorosłych.

W niedzielę rywalizowali najmłodsi wśród nich nasz morsik Filip Wysocki w biegu First Trail na 200 m. Oczywiście nie możemy zapomnieć o Aga Staszak, która wspierała duchowo.

Imprezę dopełniły spotkania z gośćmi festiwalu, których mieliśmy okazje spotkać między innymi Agata Matejczuk – zwyciężczyni biegu na 130 km oraz Piotr Hercog czołowi Polscy ultramaratończycy.

Tuliszków: Natalia Poprawska i Paula Markiewicz na...
Gmina i miasto Turek mocno w dół. Kto w górę?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 24 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.