Wideo: Można połączyć sport z technologią, czyli alternatywna lekcja WF z Moniką Pyrek

Monika Pyrek w Turku

-My wam pokazujemy na tych lekcjach, że można połączyć sport z technologią. Wcale nie trzeba być kanapowcami, leniwcami, tylko można fajnie przy okazji używając technologii spędzać aktywnie czas- mówiła Monika Pyrek podczas dzisiejszego wydarzenia. Tegoroczne Mikołajki dla dzieci i młodzieży były wyjątkowe. W Hali Widowiskowo- Sportowej w Turku zajęcia sportowe połączone zostały z nowinkami technologicznymi. Emocje były ogromne, bowiem taka alternatywna lekcja wychowania fizycznego nie zdarza się często.

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi.

W czwartej, 6 grudnia była lekkoatletka odwiedziła Turek z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF. Uczestnicy spróbowali między innymi koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu, roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości, biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, refleksomierza, przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.


 
Mistrzyni Kamila Frątczak w Szkole Podstawowej nr ...
Brudzew: „Mikołajkowe” prezenty dla ochotników

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.