Muzeum Miasta Turku po raz trzynasty organizatorem ogólnopolskiego konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej "Turek 2022"

Muzeum Miasta Turku

W konkursie, organizowanym co trzy lata przez Muzeum w Turku, tzw. TRIENNALE TKACKIM, zaprezentowanych zostanie około 120 ręcznie wykonanych tkanin artystycznych. Zdecydowana większość to prace wykonane przez osoby uczestniczące w zajęciach w domach kultury, klubach i stowarzyszeniach. Ale są też prace artystów – amatorów pracujących indywidualnie, realizujących własne pasje i zainteresowania. Oddzielną grupę stanowią prace dzieci i młodzieży.

Różnorodność formatów, technik, a nade wszystko tematów nadesłanych na konkurs tkanin tworzy barwną pod wieloma względami jakość ekspozycji. Prace będą ocenione przez profesjonalne Jury, a autorzy najciekawszych z nich otrzymają medale: Złote-, Srebrne- i Brązowe Tury oraz wyróżnienia i nagrody pieniężne. W odrębnej kategorii oceniane będą dzieła dzieci i młodzieży.

Zwiedzający wystawę będą mogli zagłosować na wybraną przez siebie pracę, a autor tkaniny, która zdobędzie największą ilość głosów otrzyma Nagrodę Publiczności. Plebiscyt Publiczności będzie trwał od 18 listopada do 8 grudnia 2022 r. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Uroczystość wręczania nagród odbędzie się 9 grudnia 2022 r. o godzinie 13:00 w Muzeum Miasta Turku.

Wystawę będzie można zobaczyć od 18 listopada do 31 grudnia 2022 roku.

Wszystkich, którzy kochają sztukę, barwność i precyzję wykonania tkaniny oraz cenią związaną z nią tradycję serdecznie zapraszamy!

Budowa nowej drogi na Kączkowskiego
Malanów: Wyższy ekwiwalent dla druhów OSP już w pr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.