Muzeum Miasta Turku przystąpiło do kolejnego etapu konserwacji dzieł z kolekcji mehofferowskiej

Muzeum Miasta Turku

Kolejne obiekty z cennej kolekcji Józefa Mehoffera, zgromadzonej w turkowskim muzeum, zostaną poddane gruntownej konserwacji jeszcze w tym roku. Tym razem pracom konserwatorskim poddanych zostanie 6 kartonów, projektów do wystroju Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, autorstwa Józefa Mehoffera z okresu 1933-1934. Są to: Ptaszki, Motyw dekoracyjny, Szkic do kandelabru, Szkic do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Szkic dekoracji geometrycznych sklepień nawy bocznej, Fragment dekoracji ornamentalnej oraz Szkic dekoracji sklepienia nawy bocznej.

Obecnie Muzeum prowadzi postępowanie związane z wyborem pracowni konserwatorskiej. Efekty przeprowadzonych prac będzie można zobaczyć już na przełomie września i października br. odwiedzając zainstalowaną w gmachu ratusza stałą ekspozycję „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”. Ponadto, na stronie internetowej Muzeum przygotowana zostanie fotogaleria prezentująca obiekty przed i po konserwacji wraz z opisem procesu konserwacji.

Opisane wyżej działania realizowane są w ramach projektu pod nazwą „Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Wspieranie działań muzealnych.

Striker Turek w czołówce najlepszych. Aleksander K...
Wiedza, edukacja, rozwój - uczniowie ZST uczą się ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.